HFN Klanten ook erg Special trailer Laat de producent van Despicable Me een kop koffie drinken met de regisseur van A/vin the Chipmunksen het resultaat is een film die de bioscopen waarschijnlijk een bijzonder aantrekkelijke paasomzet gaat opleveren. Hop is een film die animatie vermengd met live action zoals dat eerder ook werd gedaan bij de hyperactieve eekhoornvrienden. Maar in het geval van Hop draait het om het haasje E.B. Hij is de tienerzoon van de grote Paashaas die voorbestemd is het familiebedrijf over te nemen. Hij besluit echter naar Hollywood te gaan om zijn grote droom - drummer worden - te verwezenlijken. Eenmaal daar wordt hij door een auto aangereden. De chauffeur in kwestie, de werkeloze Fred, trekt zich het lot van E.B. aan en biedt hem onderdak. Maar of dat nou zo verstandig is..? H6I IÏI06T Despicable Me - van producent Chris Meledandri - bracht afgelopen herfst bijna 500.000 bioscoopbezoe- W6l 61X1 kers in ons land op de been. De tweede Alvin-film Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel- die weliswaar Q®" UIlDGK- niet werd geregisseerd door Tim Hill maar door Betty Thomas - loodste in de winter van 2009 maar liefst K6I1 Wil 800.000 klanten langs de Nederlandse bioscoop- kassa's. Daarom moet het wel erg gek uitpakken wil de H0D 11161 familiefilm Hop niet ook erg hoog kunnen springen. Hoofdrollen: Russell Brand (stem), James Marsden, Hugh Laurie, Elizabeth Perkins, Bill Hader, David Has- hOOQ KUfl- selhoff Regisseur: Tim Hill 11611 Spiïll- Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 30 maart 2011 (Jöll. 'The time to repair the roof is when the sun is shining', aldus John F. Kennedy, de man die eind vorige maand precies 50 jaar geleden werd geïnaugureerd als vijfendertigste president van de Verenigde Staten. Het is een bekende uitspraak die in veel citaatboekjes en op de nodige quotati- on-sites terug te vinden is. Het is een mooi citaat omdat het zo'n beeldende oneliner is. En omdat hij staat als een huis, om maar even in lijn van de uitspraak te blijven. Kennedy deed hem tijdens de 87e State of the Union, een jaar voordat hij werd vermoord, en hoopte de leden van het Amerikaanse congres ermee te kunnen aansporen om maatregelen te nemen om een recessie - die ook toen van zich deed spreken - te kunnen voorkomen. Het is misschien een wat opmerkelijk begin van het redacti onele commentaar in deze HFN. Er zit geen film over Ken nedy aan te komen (wel drie over Lincoln, maar dat is wat anders...) en Nederland lijkt een beetje uit het economi sche dal te klimmen. Bovendien heeft het bioscoopbedrijf een topjaar achter de rug met een omzetstijging van circa 9%. En het ziet er naar uit dat de sector voorlopig nog niet is uitgegroeid. Dus waarom zo'n begin? Precies omdat het is zoals Kennedy het bijna 50 jaar geleden al zei: repareer het dak als de zon schijnt! Hoewel er ook theorieën zijn die zeggen dat je in tijden van crises anticyclisch moet denken, geldt in onze sector momenteel datje in tijden dat het zakelijk goed met je gaat corrigerende maatregelen moet nemen waarmee je drei gend onheil kunt afwenden of - als je het positief wilt zien - je verdere groei kunt waarborgen. Het investeren in digitale cinema is daar een mooi voor beeld van. Dat dat nu brarv chebreed gebeurt is voor de sector in zijn geheel prachtig. Maar het beschikken over een goed, eigentijds personeelsb leid is net zo belangrijk. Er mag dan een digitale (inforrr revolutie gaande zijn die grote invloed is of klant in de toekomst de weg naar de bioscoop of het f ilmthi wel blijven vinden, de sei gerichtheid van het persom bij het veroveren van de harten van de klanten. Of om de Amerikaanse ondernemer Robert Half maar eens even te citeren: 'When the customer comes first, the customer will last.' Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur Tm not bad. I'm just drawn that way.' (Jessica Rabbit in Who Framed Roger Rabbi/)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 6