HFN Rio (3D, ov/nl) Pirates of the (aribbean: On Stranger Tides (3D) Somewhere TEASERS Films om de komende te houden. Wie het over succesvolle film franchises heeft, kan na tuurlijk niet om Pirates of the Caribbean heen. Alle drie de voorgaande films staan in de top vijfentwintig van beste weekend openers ooit in Nederland. At World's End- dat was film nummer drie - staat zelfs op num mer twee met een openingsweekend van 2,2 miljoen euro. Het is dus niet zo vreemd dat de als afgerond beschouwde trilogie toch een vervolg heeft gekregen. Hoofdrolspeler Johnny Depp - de smaakmaker van de serie - heeft zelfs al aangekondigd mee te willen doen aan film vijf. Laat eerst Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides maar eens aanmeren. Hoofdrollen: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush, Richard Griffiths Regisseur: Ron Marshall Distributeur: Walt Disney Studios Motion Pictures Laten we er niet omheen draaien: wij voorspellen dat Rio een van dé succesfilms van 2011 gaat worden! Je hoeft maar een blik te werpen op het artwork en de vrijgegeven trailers en je voelt onmiddellijk dat dit een superhit gaat worden. Blue is een zeer zeldzame, blauwe papegaai die ontdekt dat er nog een van zijn soort is en dat die in Rio de Janeiro zit én dat het een vrouwtje is. Maar eenmaal in Rio is hun ontvoering het begin van een avontuur dat vele families dit voorjaar een toptijd in de bioscoop gaat laten hebben. En omdat Rio, van de makers van Ice Age, een 3D-film is, zit het met de omzet ook wel snor. Stemmen (ov): Jesse Eisenberg, Anne Hathaway, Jamie Foxx, Leslie Mann Regisseur: Carlos Saldanha Distributeur: 20th Century Fox Releasedatum: 20 april 2011 Als je The Virgin Suïcides, Lost in Translation en Marie Antoinette op je cv hebt staan als regisseur, dan heb je toch een mooie cv? Sofia Coppola mag nog vaak in een adem worden genoemd met haar legendarische vader, ze is echt een regisseur die een eigen repertoire aan het opbouwen is. Dat blijkt ook uit de prijzen die haar films hebben gewonnen. Haar meeste recente film, Somewhere, won tijdens het filmfestival van Venetië de Gouden Leeuw. Stephen Dorff speelt daarin een aan lager wal geraakte filmster wiens leven een wending neemt als zijn elfjarige dochter hem opeens bezoekt. mOOndeil Hoofdrollen: Stephen Dorff, Michelle Monaghan, Elle Fanning III de (JQten Regisseur: Sofia Coppola Distributeur: A-Film Distribution 'Did everyone see that? Because I will not be doing it again.' (Johnny Depp als Jack Sparrow in Pirates of the Caribbean 4)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 7