HFN Never Let Me Go Fast Five Never Let Me Co is gebaseerd op de veelgeprezen bestseller van de Japans-Engelse auteur Kazuo Ishiguro (hij schreef ook het boek The Remains of the Day). Alex Garland vertaalde het boek naar een scenario en regisseur Mark Romanek ging daar mee aan de slag. Hij kon beschikken over de uitzonderlijke getalenteerde Keira Knightley, Carey Mulligan en Andrew Garfield en maakte een film die het vooral in het zogeheten crossover-segment erg goed zal doen. Kathy, Tommy en Ruth zijn drie hartsvrienden die opgroeien op de Engelse kostschool Hailsham. Als ze ontdekken welke toekomst er voor hen is weggelegd besluiten ze de school te verlaten. Hoofdrollen: Keira Knightley, Carey Mulligan, Andrew Garfield Regisseur: Mark Romanek Distributeur: 20th Century Fox <rechtsboven> Paul <linksonder> Fast Five <linksboven> Rio <linlcsonder> Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides <rechtsonder> Somewhere Vergeet ET. Hier is Paul! Paul is een alien die zestig jaar zat opgesloten op een geheime militaire basis, maar be sluit zijn hielen te lichten om weer naar zijn eigen planeet terug te keren. Onderweg naar het ruimteschip dat hem weer naar huis moet brengen, loopt hij Willy en Clive tegen het lijf, twee mannen die net op zoek zijn naar alle legendarische UFO-hotspots. Terwijl de geheime dienst achter ze aan zit, helpen Willy en Clive - gespeeld door het Engelse duo Simon Pegg en Nick Frost (van onder meer Shaun of the Deaden HotFuzz) - de bijzondere hippe en brutale Paul om zijn schip op tijd te halen. Hoofdrollen: Simon Pegg, Nick Frost, Seth Rogen (stem), Jason Bateman, Sigourney Weaver Regisseur: Greg Mottola Distributeur: Universal Pictures International Laten we de resultaten eens even op een rij zetten: The Fast and the Furious 228.000 bezoekers, 2 Fast 2 Furi ous 420.000 bezoekers, The Fast and the Furious: Tokyo Drift 147.000 bezoekers en Fast Furious 347.000 bezoekers. Dat zijn toch hele gezellige cijfers, nietwaar? Deel drie mag dan een beetje afwijken, dat was ook de film waarin het niet draaide om hoofdrolspelers Paul Walker en/of Vin Diesel. De heren zijn - samen met hun spannende bolides en dito dames - ook weer van de partij in Fast Five, dus met de bezoekcijfers zal het ook wel goed komen. Deze keer is Rio de Janeiro het strijdto neel van wapengekletter en gierende banden. Hoofdrollen: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster Regisseur: Justin Lin Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 4 mei 2011 'Home sweet home!' (Vin Diesel als Dom Toretto in Fast Five)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 8