HFN TRAILERS The Source Code [01 Verhaal: Een militair wordt wakker in een trein en heeft geen idee waar of wie hij is. Voordat hij iets kan doen, vernietigt een bomexplosie het treinstel en alle passagiers. Dan komt hij bij in een kamer. Het klinkt als een waardige opvolger van Duncan Jones' debuut Moon. Hoofdrollen: Jake Gyllenhaal, Vera Farmiga, Mi- chelle Monaghan, Jeffrey Wright, Michael Arden Regie: Duncan Jones Genre: actie, thriller Distributie: eONE Entertainment Release: 9 juni 2011 Post Mortem [03] Verhaal: Mario heeft niet de meest spannende baan: hij werkt autopsierapporten uit in het lijkenhuis. Terwijl buiten de Chileense coup van 1973 plaatsvindt, fan taseert hij over zijn buurvrouw Nancy, die spoorloos verdwijnt. Hij begint op eigen houtje een zoektocht. Hoofdrollen: Antonia Zegers, Marcelo Alonso, Al- fredo Castro, Amparo Noguera, Jaime Vadell Regie: Pablo Larrain Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Nederland Release: 9 juni 2011 Kung Fu Panda 2 (nl/ov, 3D) [02] Verhaal: Po's droom is uitgekomen nu hij De Dra- kenkrijger is en de Vredesvallei beschermt met zijn vrienden Tijger, Kraan, Mantis, Adder en Monkie. Zijn leven verandert als een schurk met een geheim wapen China probeert te veroveren en een einde wil maken aan Kung Fu. Stemmen: Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie, Seth Rogen, Jackie Chan, Lucy Liu, Jean-Clau- de Van Damme, Michelle Yeoh, Gary Oldman Regie: Jennifer Yuh Genre: animatie, familie Distributie: Universal Pictures International Release: 15 juni 2011 Cedar Rapids Verhaal: Ed Helms werd bekend met zijn optreden in The Daily Show, brak door als een van de vrienden in de hitkomedie The Hangover en krijgt nu zijn eigen film. Hij wordt als verzekeringsagent door zijn baas naar Cedar Rapids gestuurd voor een conventie. Hoofdrollen: Ed Helms, John C. Reilly, Anne Heche, Sigourney Weaver, Stephen Root Regie: Miguel Arteta Genre: komedie Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 15 juni 2011 My Son, My Son What Have Ye Done? Verhaal: Werner Herzog heeft het weer geflikt: een 'horrorfilm zonder bijlen en zagen'. Een acteur in een toneelstuk over Oedipus dreigt zijn moeder te ver moorden en sluit zich op met twee gijzelaars. Terwijl de politie onderhandelt, zien we hoe het zo ver heeft kunnen komen. Hoofdrollen: Michael Shannon, Chloë Sevigny, Willem Dafoe, Brad Dourif, Michael Pena Regie: Werner Herzog Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 16 juni 2011 Trust [04] Verhaal: David Schwimmer werd bekend als de slome Ross in de komedieserie Friends, maar laat als regisseur een heel wat serieuzere kant zien. Een meisje raakt online bevriend met een jongen. Het wordt steeds hefti ger, tot blijkt dat hij niet is wie hij beweert te zijn. Hoofdrollen: Clive Owen, Catherine Keener, Viola Davis, Noah Emmerich, Jason Clarke Regie: David Schwimmer Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 16 juni 2011 Route Irish [05] Verhaal: Ken Loachs vaste scenarioschrijver Paul Laverty komt deze keer met het verhaal van Fergus, een huur soldaat in Irak. Hij wantrouwt de officiële doodsverkla- ring van zijn beste vriend Frankie en gaat op onderzoek uit om achter de waarheid te komen. Hoofdrollen: Mark Womack, John Bishop, Stephen Lord, Andrea Lowe, Trevor Williams Regie: Ken Loach Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 16 juni 2011 La Nana Verhaal: Raquel werkt al meer dan twintig jaar als dienstmeid voor een rijke Chileense familie. Ze hoort bij de familie, maar is er geen onderdeel van. Dat blijkt ook maar weer eens tijdens het verjaardagsfeestje dat de gezinsleden voor haar hebben georganiseerd. Hoofdrollen: Catalina Saavedra, Claudia Celedéon, Alejandro Goic, Andrea Gara'a-Huidobro Regie: Sebastian Silva Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 23 juni 2011 One Flew over the Cuckoo's Nest (re-release) Verhaal: Deze film, die hoort bij een retrospectief rond Jack Nicholson in EYE Film Instituut Nederland, behoeft Shifu in Kung Fu Pi

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 31