Blik op de toekomst BEURZEN FESTIVALS Antonio Bande ras komt langs om promotie te maken voor de Shrek-spin- off Puss in Boots Europese bioscoopvakbeurs viert twintigste verjaardag Goed en leuk, maar bij voorkeur toch ook anders én beter. Dat is wat de vaste bezoekers die zich opmaken voor CineEurope graag zouden zien. De Europese vak beurs voor de bioscoopindustrie, die we tot voor kort kenden ais Cinema Expo, vindt als vanouds weer plaats in de Amsterdamse RAI en wordt dit jaar gehouden van 27 tot en met 30 juni. Door Frank de Neeve en Jeroen Huijsdens Een nieuwe naam en een twintigste editie. Reden voor een feestje, zo moet ook de organisatie van CineEu rope hebben gedacht. Dus wordt er dinsdagavond 28 juni, na de productpresentatie van 20th Century Fox op passende wijze gevierd dat de vakbeurs voor Europese exploitanten dit jaar twintig jaar bestaat en daar graag nog even mee doorgaat. De nauwe samenwerking met de Europese belangenvereniging voor bioscoopexploitanten, UNIC, die vorig jaar werd gesloten, legt er in ieder geval wel een fundament voor. Toekomstgericht De vraag is natuurlijk wel of de naamswijziging en het huwelijk dat is aangegaan met de UNIC een wezenlijk andere conventie oplevert. Vermoedelijk niet, maar wie naar het seminarprogramma kijkt, zal in ieder geval opmerken dat de blik dit jaar gelukkig toekomstgericht is. Drie van de vijf seminars beogen de bioscoopexploitanten informatie en kennis aan te reiken waar ze in de toekomst wat mee kunnen, getuige titels als 'Challenges Facing the Industry - How Consumers Want to See Movies and What Exhibitors Must Do to Stay Ahead (maandag 14.45 uur), 'Cinema of the Future' (donderdag 09.15 uur) en Cinema Exhibition - The View From Outside' (donderdag 14.45 uur). Nu maar hopen dat dat ook echt gebeurt. Films en sterren Hoewel het onder prettige omstandigheden netwer ken en bijpraten voor de exploitanten onderling én het bezoeken van de op de beurs aanwezige leve ranciers vaak dé reden is waarom men elk jaar komt, is het doorgaans toch de kwaliteit van de films en de productpresentaties die het rapportcijfer achteraf sterk bepaalt. Bij het ter perse gaan van dit nummer waren alleen de vertoning van Transformers 3, Hor- rible Bosses en Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 bekend. Ook was al naar buiten gekomen dat Antonio Banderas langs zal komen om promotie Puss in Boots. te maken voor de S/?re£-spin-off Puss in Boots (7 de cember in de bioscoop). Daar blijft het wat de sterren betreft vast niet bij want onder andere 20th Century Fox heeft een goede reputatie hoog te houden. Beurs De technische aankondigingen op CineEurope volgen meestal de Amerikaanse beurs van het voorjaar. Projectorfabrikanten zullen op de vakbeurs dan ook voor het eerst hun 4K-modellen laten zien, plus hopelijk de ombouwsets naar 4K. Van de serverfabri kanten kunnen we verwachten dat zij in hun contacten met klanten aandacht zullen besteden aan de hoge beeldsnelheden. Zeker gezien James Camerons demo op CinemaCon (zie ook pagina 55; red.). Daar naast zal er ook wel een stel nieuwe 3D-fabrikanten present zijn, net als DepthQ op CinemaCon. Maar dat maakt de keuze voor welk systeem te gaan juist weer niet simpeler. Dat de strijd om de gunst van de klant (exploitant en kaartjeskopende consument) op het gebied van de smartphonetoepassingen in volle hevigheid is losge barsten en vast ook op de beursvloer te ervaren zal zijn, blijkt onder meer uit de aankondiging van ticket, international van No Limits. No Limits is de software die het Duitse bedrijf aanbiedt om het kopen van bioscoopkaartjes via de smartphone - welke dan ook - eenvoudiger te maken. Het bedrijf biedt het aan in combinatie met nieuwe ticketautomaten (ATM's). Met de softwaremodule mobile reports wordt het de bioscoopexploitant bovendien mogelijk gemaakt, bioscoopcijfers direct op zijn mobiele telefoon binnen te krijgen. Meer actuele informatie over CineEurope is te vinden op www.filmexpos.com. 'Hey! Isn't we supposed to be having a fiesta?' (Antonio Banderas als Puss in Boots in Shrek 2)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 18