dPTCfc INHOUD HFN Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws Special Jaargang 17 Juni 2011 Leader 30 achter de schermen 36 in the picture 38 The Game 48 classics 52 achter de schermen Wie had dit ooit gedacht De 1 OOe editie van Holland Film Nieuws, jarenlang door initiatiefne mer Ad Weststrate aangeduid als 'het krantje'. Maar het krantje werd een blad. Wij vinden dat het die naam ondertussen wel hebben mag. De zeventienjarige geschiedenis is behoorlijk turbulent te noemen. Re gelmatig stonden wij voor het begin van een nieuwe jaargang met het klamme zweet in de handen op de stoep van branchevereniging NVB om te vragen of men ook de ko mende jaargang weer hoofdspon sor wilde blijven. Altijd werd onze vraag met 'ja' beantwoord, maar soms ook met 'ja, maar...'. Dan volgde er bijvoorbeeld een enquête en werd de leden van de NVB en hun medewerkers, onze lezersdoel groep, naar hun mening gevraagd. Veel blijken van waardering volgden, maar er waren ook punten van kritiek. Bij het meest recente onderzoek waren er ook verzoeken of het allemaal wat smeuïger mocht en of er ook meer entertainment in het blad mocht. Vormgeefster Tanja van Rooden, de quiz, cartoon, the game, teasers en vele pagina's trailers met het te verwachten product waren het gevolg, evenals een aantal nieuwe, gedreven redacteuren. En natuurlijk waren er door de jaren heen onze Vrienden van Holland Film Nieuws, de loyale groep ad verteerders zonder wie Holland Film Nieuws niet zou bestaan, want zo simpel is het. Tijdens ons zeventienjarig bestaan zagen wij regelmatig (film)bladen komen, maar ook weer gaan. Wij zijn er nog en hopen jullie, onze lezers, nog jarenlang te kunnen berichten over de zaken die ons film- en bioscoopbedrijf bezighou den. Wij gaan ervoor! Riet Zegers Uitgever De echte verandering moet nog komen Wie waren de hoofdrolspelers? Hoe ontwikkelde het bioscooplandschap zich? En wat gebeurde er met de Nederlandse film? Een terugblik op zeventien jaar film- en bioscoopgeschiedenis aan de hand van 100 nummers Holland Film Nieuws. De observateurs van het Asterix- en Obelixdorp Normaliter biedt de rubriek in the picture de mogelijk heid om filmvertoners wat beter te leren kennen. Maar in deze special dan toch maar eens aandacht voor Riet Zegers en Jeroen Huijsdens, het duo dat HFN al zeven tien jaar lang samen maakt. HFN Trivia Speel het speciaal voor deze editie gemaakte spel HFN Trivia en ontdek hoeveel je weet over films, de sterren en de Nederlandse filmsector. Films die een stempel drukten Wat waren de Nederlandse en internationale films die in de afgelopen zeventien jaar een stempel hebben gedrukt op de filmsector in Nederland? Wij maakten de moeilijke selectie. Het film- en bioscoopbedrijf in 2028 Zeventien jaar liggen achter ons, maar hoe ziet de sector er uit in 2028? We vroegen het trendwatcher Adjiedj Bakas en een panel van direct betrokkenen, oftewel the usual suspects. Op de cover van links naar rechts Tanja van Rooden (art direction en beeldredactie), Riet Zegers (uitgever) en Jeroen Huijsdens (hoofdredacteur). Foto Marjolijn Heij. 'You're not to be written out of history.' (Ewan McGregor in The Ghost Writer)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 28