HFNt/Uida Spelbenodigdheden Spelbord, een dobbelsteen, vragenlijst en antwoordenlijst en speelstukken ge lijk aan het aantal spelers dat meedoet. Plus de Trivia-kaartjes die nodig zijn om zes categorieën in de wacht te slepen. Doel van het spel De winnaar is de speler die als eerste in het centrum van het speelbord komt en het antwoord weet op de (finale)vraag uit een categorie gekozen door de andere spelers (de meeste stemmen gelden). Maar voordat kan worden geprobeerd het spel zo te winnen, moeten eerst alle HFN Trivia-vakken van de zes categorieën zijn bezocht en de bijbehorende vragen juist zijn beantwoord. Het spel leder speler kiest een speelstuk. De speler die met de dobbelsteen het hoogste aantal ogen gooit, mag beginnen. De speler die mag beginnen, vertrekkend vanuit het centrum van het speelbord, verplaatst zijn speelstuk evenveel vakjes als hij ogen heeft gegooid. Hij mag elke kant op. Door een van de andere spelers wordt een vraag gesteld behorend bij de categorie waar de speler die aan de beurt is op is beland. Voor het stellen van een vraag pakt een medespeler de vragenlijst en stelt hij de eerstvolgende vraag die nog niet aan bod is gekomen en die overeen komt met de categorie waar de speler op is beland. De antwoorden staan op het antwoordenformulier. Weet de speler het goede antwoord, dan krijgt hij een HFN Trivia-kaartje, behoudt hij de beurt en mag hij nog een keer gooien. Is het antwoord fout, dan is het de beurt aan de speler die links van hem of haar zit ('met de klok mee'). In twijfelgevallen beslissen de spelers samen over de juistheid van het antwoord. Bij elke worp mag de speler die aan de beurt is van richting veranderen met zijn speelstuk. Als een speler in het centrum be landt voordat hij alle categorievra- gen heeft beantwoord, dan geldt dit vak als een joker. Hij mag dan zelf bepalen uit welke categorie de volgende vraag komt. Als een speler in het centrum be landt als hij alle categorievragen al goed heeft beantwoord, maar de finalevraag verkeerd beantwoordt, dan moet hij bij de volgende beurt het centrum weer verlaten met een aantal stappen dat gelijk is aan het aantal gegooide ogen. Daarna mag hij opnieuw richting het cen trum. Op een vakje mogen meerdere speelstukken staan.

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 34