m THE GAME VRAGEN HFNtAwia Categorie Films vragen over films die zijn uitgekomen in de periode 1994 -2011. 1. Wat is de titel van de film waarin William Shatner en Patrick Stewart elkaar op de brug van Starship Enter prise ontmoeten? 2. Wat was de titel van de film uit 1995 waarin Anthony Hopkins de vader speelt van Brad Pitt? 3. Welke film won in 1997 de Oscar voor Beste Film? 4. Wat is de naam van de Bond-film waarin Pierce Brosnan debuteerde als agent 007? 5. Welke inmiddels wereldberoemde film stond in Neder land begin 1998 maar liefst zestien weken onafgebro ken op de eerste plaats? 6. Wat was de titel van de eerste film die werd gemaald- door Pixar Animation? 7. Regisseur Roland Emmerich staat bekend als regisseur van rampenfilms. Noem twee films in dit genre die hij maakte. 8. Wat is de titel van de eerste Dogma-film? 9. Wat is de volledige titel van de film over de charmante Franse serveerster van regisseur Jean-Pierre Jeunet? 10. Wat zijn de volledige titels van de films uit The Lord of the #/nc/5-trilogie? 11. Wat is de titel van de film uit 2006 waarin Will Smith samen met zijn zoon te zien is? 12. Wat is de titel van de Spaanse film waarin Javier Bardem een man speelt die door een ongeluk verlamd is geraakt? 13. In welke Duitse film van enkele jaren geleden worden de werkzaamheden van de Stasi in beeld gebracht? 14. In welke film denkt Julia Roberts de laatste brownie te kunnen bemachtigen? 15. In welke film vond de Australische acteur Hugo Weaving het prettiger om in vrouwenkleren rond te lopen? Filmsterren Bioscopen filmtheaters Distributeurs Nederlandse film Categorie Filmsterren vragen over filmsterren en filmmakers die actief waren tus sen 1994 en 2011 16. Welk beroemde sterrenrestaurant opende op 13 november 1996 haar deuren in Amsterdam? 17. Noem een van de filmsterren die Amsterdam aan deed ter gelegenheid van de opening van Planet Hollywood, 13 november 1996. 18. Wie speelden de twee belangrijkste hoofdrollen in de Oscarwinnende film Karakter? 19. Welke Nederlandse actrice, die dit jaar haar regiede buut maakt, speelde de rol van Xenia Onotopp in een James Bond film? 20. Noem twee namen van acteurs die de rol van Batman hebben gespeeld. 21. Welke beroemde filmmaker werd door Holland Film Nieuws geïnterviewd n juni 2006 over digitale cinema? 22. Welke acteurs gaven hun stem aan respectievelijk Shrek, Fiona en Donkey? 23. Welke Franse actrice opende filmtheater LUX in Nijmegen? 24. Welke acteur werd dankzij een beroemde trilogie bekend als Neo? 25. Welke actrice schreef het scenario van de film Alles is liefde'? 26. Welke actrice speelde de moeder van Amanda Sey- fried in een bekende muscial uit 2008? 27. Welke jonge acteur overleed in 2008 en kreeg een jaar later postuum een Oscar? 28. Welke acteur maakte zich onsterfelijk als Captain Jack? 29. Welke Engelse acteur werd erg bekend dankzij films van scenarioschrijver Richard Curtis? 30. Welke twee acteurs speelden de hoofdrollen in een Oscarwinnende cowboyfilm van regisseur Ang Lee? 'Cdn I ask you another question?' (Zach Galifianakis als Alan-Garner in The Hangover)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 35