m Piek 'n' mix Wie zou er een keynote speech moeten houden tijdens CineEurope? Bioscoop HFN PICK 'N' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Afscheid na vijfentwintig jaar Eigenlijk stopte hij begin dit jaar al met werken, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan dus was voormalig bioscoopexploitant Arie Rolandus Boers de afgelopen periode nog regelmatig in Tivoli in Hellevoetsluis te vin den. Was het niet om dochter - en nu eigenaar van het theater - Helene en haar echtgenoot met raad en daad bij te staan, dan was het wel om de installatie van de digitale cinema in de bioscoop in goede banen te leiden. Om zijn afscheid niet ongemerkt voorbij te laten gaan, kreeg hij 14 mei door zijn dochter het gouden ereteken van de NVB opgespeld horende bij een vijfentwintigjarig jubileum. Want zo lang waren hij en zijn vrouw Jannie Rolandus Boers eigenaar van Tivoli in Hellevoetsluis. Lord of the Rings LIVE In het weekend van 4 en 5 juni bracht het Rotterdams Philharmonisch Orkest, onder leiding van dirigent Ludwig Wicki, in samenwerking met het Groot Omroepkoor, het Laurens Collegium Rotterdam, het Nationaal Kinderkoor, het Nationaal Jongenskoor en de sopraan Kaitlyn Lusk, live de muziekscore ten gehore van The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring. In een tot twee maal toe uitverkochte Rotterdamse De Doelen werden fans van de films en (film)muziekliefhebbers op hun wenken bediend met een werkelijk voortreffelijke uitvoering van de score van Oscarwinnaar Howard Shore. Dat terwijl de bijna drie uur durende film boven de hoofden van de orkestle den werd vertoond door twee beamers de beelden over elkaar heen te laten projecteren. Daar was voor gekozen om zeker te zijn van een scherp beeld in wat toch de grootste symfonische concertzaal van Nederland is. Door het unieke muziekspektakel naar Nederland te ha len (nadat het eerder onder andere New York en Londen had aangedaan) hebben De Doelen en het Rotterdamse Philharmonisch Orkest bewezen dat dergelijke filmevene menten niet alleen zijn voorbehouden aan het buitenland. 9, 10 en 11 juni volgend jaar wordt het tweede deel uit de trilogie - The Two Towers - live ten gehore gebracht, gevolgd door deel drie - The Return of the King - in 2013. Hans Unger, theaterma- K nager Pathé Groningen 'Na Badlands ('73), Days of Hea- ven ('78), The Thin Red Line ('98), The New World ('05) nu The Tree of Life, opnieuw een adembene mend meesterwerk! "Ladies and Gentlemen, he didn't piek up his Gouden Palm in Cannes but he is here in Amsterdam at the CineEu rope for his keynote speech. We are very proud to present Terrence Malick!" Terrence Malick vertel, ik ben een en al oor...!' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Kafrien Remi/n, sales assistent Benelux Film Distributors 'Mijn ideale spreker voor CineEu rope is Lars von Trier. Want met Lars weet je nooit wat je krijgt. En een originele speech is natuurlijk wel kom tijdens een dagenlange con ferentie. Hij zou in zijn speech na tuurlijk kunnen vertellen hoe hij de wereld wilde veranderen met zijn Dogma 95-manifest en wat daar van terecht is gekomen. Of hoe hij de toekomst van de cinema ziet, gezien de digitale ontwikkelingen. Maar misschien gaat hij het wel weer over nazi's hebben, en zijn begrip voor Hitler en Albert Speer. Met Lars zal ik mij in elk geval niet vervelen.' Sander Verdonlc, theatermana ger C/neCify Vlissingen 'Ik zou graag James Cameron nog een keer als keynote speaker zien. Hij heeft met Titanic en Avatar niet alleen de twee grootste films al ler tijden gemaakt, maar is tevens een pionier op het gebied van 3D. Daarnaast is hij als revolutionair nu bezig om nog realistischere beel den te maken met een hogere framerate. Kleine aantekening: Aangezien zijn producties altijd iets duurder en langer uitvallen dan ver wacht is het wel verstandig om extra tijd uit te trekken voor zijn keynote speech! Maar het zal wel een suc ces worden, want dat zijn vrijwel al zijn films ook.' 'Why should I waste my time listening?' (Geoffrey Rush als Lionel Logue in The King's Speech)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 53