Replica van Bumblebee bij (ineMagnus Game-rapport D THE GAME HFN In deze Eric Zent veldt vond Nieuwen huizen een fan van het eerste uur die in razend tempo mensen en bedrijven om zich heen verza melde.' Eindcijfer: 8,5 Gigantische blikvanger in Schagen Om de komst van de nieuwe spektakelfilm Transformers: Dark of the Moon te benadrukken en zo opvallend mogelijk in beeld te brengen rea liseerden Frits Nieuwenhuizen en zijn team samen met fervente Trans- former-fans en een aantal bedrijven uit Schagen dit gigantische project op het plein voor hun bioscoop. Door Riet Zegers Wat begon als een leuk plannetje op het schoolplein samen met de directeur van Renault Autozenter eindigde op 31 mei jongstleden met de onthulling van een zes meter hoge replica van Transformer Bumblebee. In deze Eric Zentveldt vond Nieuwenhuizen een fan van het eerste uur die in razend tempo mensen en bedrijven om zich heen verzamelde die met elkaar aan de slag gingen om deze 'autobot' te realiseren. In no time werd er een auto gele verd die de basis vormde van het hele project en kon men beginnen met het uitwerken van het idee. De benodigde materialen werden ge zocht en gevonden en net als bij de echte Transformer werd het geheel voorzien van de nodige gadgets. Van het hele proces is ook een ma king of gemaakt door de tweeling uit De schippers van de Kameleon, Jos en Koen van der Donk. Reglement The Game is bedoeld om bios coopmedewerkers promotieac tiviteiten te laten organiseren en kans te maken op de titel Beste Bioscoopteam van 2011. Stuur de promoties van afgelopen periode naar thegame@holland- filmnieuws.nl, voorzien van beeld materiaal en een toelichting. Voor elke inzending krijgt men punten. In december wordt bekendgemaakt wie zich het Beste Bioscoopteam van 2011 mag noemen. Doe dus mee aan The Game en stuur de inzendingen naar the- game@hollandfilmnieuws.nl Ingezonden promotie: Replica van Bumblebee ter promotie van Transformers: Dark of the Moon. Afkomstig van: CineMagnus Schagen. Creativiteit: 9 Juryrapport: 'Wat begon als een leuk plannetje groeide uit tot een enorm collectief spektakel. Veel bedrijven werden betrokken bij de bouw van deze giga-Transformer.' Vernieuwend: Juryrapport: 'Iets tt voor zover wij het ons kunnen herin neren. En dan ook nog een zes meter hoog bouwwerk! Hier gaan creativiteit en vernieuwing zeker hand in hand.' Uitvoering: 8,5 Juryrapport: 'Van filmpromotie een gezamenlijk project maken in je stad of dorp. Veel plaatselijke bedrijven werkten mee om deze Bumblebee te realiseren. Nou, dan wordt er wel ge sproken over je filmpremière'. Communicatie: 7 Juryrapport: 'Uiteraard pakten de re gionale kranten dit nieuws graag op. Radio/TV Noord-Holland besteedde de nodige aandacht aan de onthulling en natuurlijk liet de bioscoop zelf zich ook niet onbetuigd. Maar wie langs de Grotewallerweg reed meldde wel even aan vrienden en kennissen dat ze zelf maar eens moesten gaan kijken. En een goede mond-tot-mondreclame blijft toch nog altijd de beste publiciteit'. 'You can't believe what we're seeing...' (uit de trailer Transformers: Dark of the Moon)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 62