HFN The Smurfs (3D) Green Lantern (3D) Rise of the Planet of the Apes CINETEASERS Films waarover gesproken gaat wor den tijdens Cine- Europe. Na Thor, de X-Men en Captain America is het 4 au gustus tijd voor de volgende superheld die dit jaar de bioscoop bestormt. Ryan Reynolds - hij zat eerder ook in X-Men Origins: Wolferine - is dan te zien als Green Lantern. Dat is hij aan het begin van de film natuurlijk nog niet. Dat wordt hij omdat hij - als testpiloot Hal Jordan - getuige is van het neerstorten van een uniden- tified flying object met aan boord een zwaargewonde Green Lantern die hem de ring overhandigd waardoor Jordan zijn plaats kan overnemen (volgt u het nog?). Dat komt goed uit want de aarde moet worden gered. Hoofdrollen: Ryan Reynolds, Mark Strong, Peter Sars- gaard Regisseur: Martin Campbell Distributeur: Warner Bros. Releasedatum: 4 augustus 2011 Vijfentwintig miljoen platen verkocht Vader Abraham eind jaren 70 van 't Smurfenlied. Hij deed dat vier jaar voordat Hanna-Barbera de internationaal populaire tekenfilmserie maakte gebaseerd op de stripavonturen van de blauwe wezentjes die werden bedacht door de Belgische tekenaar Peyo. Of het succes van Alvin and the Chipmunks de filmversie van The Smurfs in een stroom versnelling heeft gebracht is niet bekend, maar een leuk voorbeeld qua kaartverkoop levert het wel op. 3 au gustus gaat de film - ook in 3D - draaien en iets vertelt ons dat tegen die tijd de nodige evenementen worden georganiseerd met een hoofdrol voor de kleur blauw. Hoofdrollen: Neil Patrick Harris, Hank Azaria Stemmen: Katy Perry, Jonathan Winters Regisseur: Raja Gosnell Distributeur: Sony Pictures Releasing Releasedatum: 3 augustus 2011 Het is alweer tien jaar geleden dat Tim Burton zijn tanden zette in een moderne versie van de legendari sche film met Charlton Heston uit 1968, The Planet of the Apes. De basis van het verhaal wordt door 20th Century Fox nog altijd als heel waardevol beschouwd. Vandaar dat we dit jaar de film gepresenteerd krijgen waarin wordt verteld wat er aan de periode van de overheersing van ae apen vooraf ging. Acteur Andy Serkis, die dankzij The Lord of the Ringsen natuurlijk ook King Kong, weet watje met motion-capturetechniek kunt bereiken, speelt een van de apen. Hoofdrollen: James Franco, Tom Felton, Andy Serkis, Freida Pinto Regisseur: Rupert Wyatt Distributeur: 20th Century Fox Releasedatum: 18 augustus 2011 'Some things are not meant to be changed.' (Freida Pinto als Caroline in Rise of the Planet of the Apes)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 7