m Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Het ver trekpunt is een vraag die de regisseur al vanaf zijn jeugd bezighield: wat ge beurde er met kinde ren die de Goedheilig man mee nam naar Spanje? veel steunbetuigingen ontvangen van mensen die het met mij eens waren.' Nijenhuis merkte in de meningen een tweedeling tussen Amsterdam en de provincie. 'Ik ben geloof ik de laatste vader die nog met zijn gezin in de hoofdstad woont', analyseert hij. 'Veel mensen trekken juist weg naar de provincie, waar kinderen rustig op kunnen groeien. Het is een soort vreemde arrogantie om te denken dat de wereld alleen maar bestaat uit yup pen en tieners.' Verboom, die is opgegroeid in Kenia, vertelt lachend over haar eigen traumatische ervaring met de Goedheiligman. 'Toen ik een jaar of vijf was, zag ik hem voor het eerst', legt ze uit. 'Hij kwam op een bootje aanvaren tussen de nijlpaarden. Dat beeld vergeet ik nooit meer: we wa ren amper gewend andere blanke mensen te zien, laat staan een oude man met een mijter en een baard. Mijn broertje heeft er echt nacht merries aan over gehouden.' De jonge acteurs op de set van Ben nie Stout zijn gelukkig allemaal oud genoeg om niet meer in Sinterklaas te geloven. 'Maar de film speelt zich af in een tijd dat iedereen dat nog wel deed', beklemtoont titelrol vertolker Dobbelaer met een seri eus gezicht. 'Het verhaal trekt zijn bestaan ook geen moment in twijfel. En op de set doen we ook de hele tijd alsof hij wel bestaat. Je weet maar nooit of er jonge figuranten of broertjes of zusjes zijn die toch nog wel in Sinterklaas geloven. Daar wil je het toch niet voor verpesten?' Bennie wil zijn handen leggen op een nieuwe trapauto... Doodslag De eerdere samenwerking tussen regisseur Pieter Kuijpers en Theo Maassen beviel blijkbaar zo goed dat ze opnieuw een film wilden maken. Na de thriller TBS stond Maassen deze zomer daarom op nieuw voor de camera van Kuijpers voor de thriller Doodslag. Maas sen speelt daarin de ambulancebroeder Max die last heeft van omstanders die hem het werk onmogelijk maken. Aangezet door cabaretier Felix, besluit Max op een dag flink van zich af te slaan, met alle gevolgen van dien. Naast Theo Maassen worden de hoofdrollen in Doodslag gespeeld door Gijs Scholten van Aschat, Maryam Hassouni en Najib Amhali. De film wordt gepro duceerd door Pupkin Film. Independent Films brengt Dood slag 5 januari uit in de bioscoop. Quiz Deze maand zijn de opnamen begonnen van Quiz, de nieuwe film van Dick Maas. De regisseur heeft voor deze film een beroep kunnen doen op Barry Atsma en Pierre Bokma. Zij spelen respectievelijk een be kende quizmaster en een man die zegt de vrouw en dochter van de presentator ontvoerd te hebben. De onthulling daarvan is het begin van een spannend spel tussen de twee mannen. Quiz markeert de derde samenwerking tussen regisseur Dick Maas en producent Tom de Mol. Ze maakten eerder samen Moordwijven en Sint. Benelux Film Distributors gaat de film 19 april 2012 in de bioscoop uitbrengen. Nijntje Wat in 1955 begon met een boekje, groeide uit tot een wereldwijd fenomeen. 185 boekjes, duizelingwekkend veel artikelen, een musi cal en een eigen museum later, komt er nu een kinderfilm over het bekendste konijn dat Nederland voortbracht: Nijntje. Nijntje, waarvan de opnamen inmiddels al lang en breed zijn begon nen, wordt een stop-motion animatiefilm die pas in januari 2013 in de bioscopen te zien zal zijn. De film van regisseur Hans Perk zal, net als de musical, een aantal liedjes bevatten. De film gaat uitgebracht worden door Warner Bros. 'Ik ben ervan overtuigd dat ze samen voor het nodige vuurwerk kunnen zorgen.' (Dick Maas over zijn hoofdrolspelers in Quiz)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 19