Piek V mix Welke films halen dit jaar nog tien miljoen euro omzet? Bioscoop PICK yN' MIX BIOSCOOPPANEL HFN Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Succes voor Nederlandse film Het kan niemand in de filmsector zijn ontgaan dat er de eerste helft van 2011 echt spectaculaire resultaten werden geboekt met Nederlandse films. Het grote succes was te danken aan films als Sonny Boy, Loft, maar natuurlijk bovenal aan Gooische vrouwen. Die film is inmiddels door maar bijna twee miljoen mensen in de bioscoop bekeken. Maar ook Black Butterflies (zie still) en Penny's Shadow droegen hun steentje bij. Beide films trokken meer dan 100.000 bezoekers. Daarom ontvingen de makers eerder al de Gouden Film. Momenteel heeft de Nederlandse film een markt aandeel van 22%. In 2010 was dat rond augustus 11%. Aromascoop in bioscoop 13 oktober brengt distributeur Entertainment One de film Spy Kids: All the Time in the World in de bioscoop uit. De film combineert 3D-effecten met geureffecten en daarmee maakt ook de aromascoop zijn rentree. In de jaren 80 werden er al pogingen gedaan om filmbeleving met behulp van geurkaarten van een extra dimensie te voorzien. Van recentere aard is het onderzoek van Jean Mineur Mediavision om bepaal de commercials een passende geur mee te geven. Bij elk bioscoopkaartje voor de nieuwe Spy Kids-Y\\m ontvangt de bezoeker acht geurkaarten met genum merde vakjes. Zodra tijdens de film een nummer oplicht op het scherm, moet het bijhorende vakje open worden gekrast. Jean Hei/7, managing direcfor van Just Film Distribution 'Was het maar zo gemakkelijk te voorspellen. De grootste kansheb ber is natuurlijk Mission: Impossible - Chost Protocol. De sterstatus van Tom Cruise en het "merk" Mission: Impossible zijn nog steeds van gro te waarde. Happy Peet 2 geef ik ook goede kansen, zeker ook om dat die in 3D is. Nova Zembla (3D) is ook niet uit te vlakken. Dankzij de hulp van onder andere de RTL-fami- lie moet dit spektakelstuk zeker een groot publiek kunnen vinden. Ten slot nog even voor eigen parochie preken: de nieuwe Carry Slee-verfil ming Razend zal ook zeker een duit in het BO-zakje doen!' Vincent Reumer, directeur van Cinema Henge/o 'Al sinds de tijd dat koolspitsen de lichtbron vormden voor een filmvoor stelling in de bioscoop, mijn begin periode dus, was het moeilijk voor spelbaar wat een miljoenenhit zou gaan worden. Voor de komende tijd zouden bijvoorbeeld de onmogelijke opdrachten in Mission: Impossible - Chost Protocol, die zorgen voor pre tentieloos amusement, wel eens hele volksstammen naar de bios kunnen doen stromen. Daarnaast zal New Kids Nitro geen verrassing opleve ren en waarschijnlijk meer van het zelfde bieden, maar het verhaal zal het publiek een rotzorg zijn. Bij voor baat een hit, zowel aan de kassa als aan het buffet...' Bas Hol, sa/es direcfor Warner Bros. 'Er is dit jaar - na Harry Potter 7.2 - geen enkele film meer die over de tien miljoen euro heen zal gaan, maar er komen zeker nog wel een hoop zeer succesvolle films aan die drie miljoen plus gaan doen. Wijzelf hebben alleen al in de november/ december-periode vier films staan die stuk voor stuk vervolgen (of spin offs) zijn van zeer succesvolle titels, maar ook onze collegae brengen de komende maanden een aantal potentiële hits uit. In navolging van 2009 en 2010 lijkt ook 2011 weer een recordjaar te worden. Ditmaal met maar liefst drie tien miljoen+ films in de top drie!' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele They never leam. Such a pity. (Ralph Fiennes als Lord Voldemorl ■iarry Potter and the Deathly Hallows - Part 2)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 20