Piek V mix Jaap& PICK 'N' MIX CARTOON Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... Nieuwe naam voor Wolff-bioscopen Vraag het de boekers van de distributeurs en ze kunnen zo alle bioscopen van het Wolff-concern opsommen. Maar het publiek kende de theaters toch vooral als CineStar, Camera/Studio, Catharijne et cetera. Per 1 september gaat daar verandering in komen. In navolging van de andere concerns doopt de onderneming de concernnaam én die van haar tien vestigingen officieel om, in haar geval tot Wolf f Bioscopen. Sommige theaters worden vernoemd naar de stad waar ze gevestigd zijn, zoals Wolf f Groningen en Wolff Huizen, anderen houden deels hun naam, zoals Wolff CineStar en Wolff City. Dat komt omdat het concern in sommige steden meer dere bioscopen exploiteert. Op het kantoor in Utrecht is naar verluidt lang gede batteerd over de naam. Tal van mogelijkheden pas seerde de revue, waaronder ook een hele nieuwe naam. Uiteindelijk werd er toch voor gekozen om de naam te gebruiken van de familie die al zeventig jaar leiding geeft aan het concern, de familie Wolff. Vanzelfsprekend was dat overigens niet. Di recteur Philipp Wolff: 'Het is nogal wat om je naam zomaar op een gevel te plakken. Je haalt het er niet snel even weer af. Je kunt een branding als deze maar een keer goed doen.' Rond 1 september verschijnen op de tien vestigingen nieuwe gevelaanduidingen. Op die datum worden ook de nieuwe huisstijl én een nieuwe website, www. wolff.nl, gelanceerd. De huidige iPhone App van Wolff zal worden geupdate en er komt ook een Android App. Daarnaast worden alle social media- kanalen van Wolff meegenomen in de branding en opnieuw ingericht. Digitale klassiekers Er werd al geruime tijd over gepraat, maar Cineserver en EYE Film Instituut hebben eindelijk een dusdanig resul taat geboekt dat een selectie van filmklassiekers binnen kort digitaal gedistribueerd kan worden in Nederland. Vanaf dit najaar gaan deze twee partijen er voor zorgen dat er enkele prach tig gedigi taliseerde filmklassie kers tijdelijk te huur zijn. Het gaat eerst om de films Raiders of the Lost Ark (zie foto), The Codfather en The WizardofOz. Die zijn respectievelijk vanaf 20 oktober, 10 november en 1 december voor een beperkte periode beschikbaar. Van The Codfather komt er zelfs een 4K-versie van de film. In de komende periode wordt duidelijk welke bioscopen de klassiekers opnieuw gaan vertonen en op welke wijze het programma, dat uitgerold wordt onder de naam Hollywood classics, een vervolg gaat krijgen. Vanaf september is meer informatie beschikbaar via www.hollywoodclassics.nl. Van Gestel Gast van het Jaar Met uiteenlopende films als De Poolse bruid, Joy, Zwartboek en Alles is liefde heeft filmproducent Frans van Gestel in de afgelopen vijftien jaar - al dan niet in samenwerking met collega Jeroen Beker - een bijzonde re film-cv opgebouwd. Voor het Nederlands Film Festival was de lange, indrukwekkende lijst van filmproducties reden om Frans van Gestel aan te wijzen als Gast van het Jaar tijdens de aankomende, eenendertigste editie van het festival. Tijdens het festival zal Van Gestel aanwezig zijn bij diver se vertoningen van zijn films, neemt hij deel aan diverse evenementen en zal hij regelmatig te gast zijn in de dagelijkse talkshow. Het Nederlands Film Festival vindt plaats van 21 tot en met 30 september aanstaande. Door Berend Jan Kompanje. Naar een idee van Dirk de Lille. 'We are now in total control of Pure Wolf!' (Sheri Moon Zombie als Eva Krupp in Grindhouse)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 29