HFN TRAILERS Mama Verhaal: Deze film, over een veertiger die nog bij zijn moeder woont en door haar nog als een kind wordt behandeld, was een van de Tiger Awards-kandidaten op het IFFR. Om het verhaal nog rauwer te maken, is er geen gebruik gemaakt van zaken als dialogen, kunst licht of kleurcorrectie. Hoofdrollen: Ludmila Ayohina, Sergei Nazarov Regie: Yelena Renard, Nikolay Renard Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 25 augustus 2011 La Prima Cosa Bella Verhaal: Anna werd jaren geleden door haar jaloerse man met hun twee kinderen op straat gezet. Nu ze stervende is, blijft ze strijdlustig en de hereniging met haar kinderen haalt een hoop emoties naar boven. De Italiaanse Oscar-inzending voor Beste Buitenlandse Film. Hoofdrollen: Valerio Mastandrea, Micaela Ramazotti, Stefania Sandrelli, Claudia Pandolfi Regie: Paolo Virzi Genre: drama, komedie Distributie: Cinéart Release: 25 augustus 2011 Melancholia [02] Verhaal: De bruiloft van Justine had een vrolijk gebeu ren moeten zijn. Helaas zet de planeet Melancholia een ramkoers naar de aarde en dat betekent het einde van de wereld. Von Trier zorgde in Cannes weer voor ophef en bezorgde zijn hoofdrolspeelster een Gouden Palm. Hoofdrollen: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Char- lotte Rampling, John Hurt, Kiefer Sutherland Regie: Lars von Trier Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 25 augustus 2011 The Future Verhaal: Na haar debuut Me, You and Everyone We Know (2005) zijn we benieuwd naar de opvolger van Miranda July. Ze speelt zelf de hoofdrol als een dertiger die met haar vriend een kat in huis haalt en daardoor gaat nadenken over wat ze eigenlijk wil met haar leven. Hoofdrollen: Hamish Linklater, Miranda July, David Warshofsky, Isabella Acres, Joe Putterlik Regie: Miranda July Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 1 september 2011 Apollo 18 Verhaal: Nu het einde van het spaceshuttletijdperk daar is, kijken we terug naar de maanreizen. Iedereen denkt dat de laatste missie op 17 december 1972 plaats vond, maar deze film laat weten dat een jaar later nog twee astronauten die kant op zijn gegaan. Regie: Gonzalo López-Gallego Genre: sciencefiction, thriller Distributie: Entertainment One Release: 15 september 2011 Flypaper [01 Verhaal: Dat is nog eens pech hebben: Tripp loopt net een bank binnen als deze door twee bendes tegelijk wordt overvallen. Om het nog een graadje erger te ma ken, wordt aan het eind van de dag het hele gebouw automatisch afgesloten, waardoor iedereen ingesloten raakt. Hoofdrollen: Patrick Dempsey, Ashley Judd, Mekhi Phifer, Tim Blake Nelson Regie: Rob Minkoff Genre: komedie, misdaad Distributie: Independent Films Release: 1 september 2011 Glee the 3D Concert Movie (3D) [04] Verhaal: De populariteit van de tv-serie Glee heeft inmiddels ook onze kusten bereikt. Nog niet genoeg om ons eigen G/ee-concert te krijgen, maar als troost krijgen we wel de registratie van de tournee die de dan sende en zingende jongens en meisjes vorig jaar zomer maakten. Hoofdrollen: Lea Michele, Cory Monteith, Heather Mor ris, Chris Colfer, Dianna Agron Regie: Ryan Murphy Genre: muziek Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 1 september 2011 The Devil's Doublé [05] Verhaal: Dit waargebeurde verhaal is bijna te maf voor woorden: Latif Yahia werd gedwongen de dubbelgan ger van Saddam Hoesseins sadistische zoon Uday te worden. Verschrikkelijk voor hem, maar een buitenkans voor dubbel-hoofdrolspeler Dominic Cooper. Hoofdrollen: Dominic Cooper, Ludivine Sagnier, Raad Rawi, Mimoun Oaïssa, Mem Ferda Regie: Lee Tamahori Genre: drama, actie Distributie: A-Film Release: 8 september 2011 Poupoupidou [03] Verhaal: Candice is ervan overtuigd dat ze in een vorig leven Marilyn Monroe is geweest en gaat haar idool achterna door ook te sterven aan een overdosis pillen. Een misdaadschrijver met writer's block ruikt echter een luchtje aan de zaak en gaat op onderzoek uit. Hoofdrollen: Jean-Paul Rouve, Sophie Quinton, Guil- 'I will never let you go.' (Dominic Cooper als Uday Hussein in The Devil's Doublé)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 30