N F INHOUD HFN Adver teerders Holland Inhoud Film Nieuws Nummer 101 Jaargang 17 Augustus 2011 10 beurzen festivals 16 achter de schermen 21 marketing 22 in productie STICHTING FILMTRANSPORT ri overzicht adverteerders 07 special trailer 07 Johnny English Reborn leader 08 teasers De Heineken ontvoering, The Adventures of Tintin (3D), The Artist, Puss in Boots (3D), Süskind, The Whisflebiower 13 quiz 14 in the picture Richard van Velzen 15 op locatie Dordrecht 17 marketing Bioscoopbon in 3e dimensie 18 techniek Rollout Cinema Digitaal 19 theaterpaspoort Cinema Oostereiland 23 Nederlandstalige films in aantocht 24 in productie Doodslag, Quiz, Nijntje 25 piek 'n' mix 25 bioscooppanel 27 achter de schermen leder voor zich 29 achter de schermen Filmsector blijft strijdvaardig 30 column Sander de Regt 31 uit de cast Jeffrey de Graaff 31 32 agenda marketing Social media part III 34 The Game 35 35 36 42 piek 'n' mix cartoon Jaap Joop trailers cast /colofon CineEurope Revisited Veel van Europa's enige echte vakbeurs voor bios coopexploitanten voelt na twintig edities erg bekend en vertrouwd, maar toch was het evenement, dat we sinds dit jaar kennen als CineEurope, ook dit keer weer verre van saai. We zetten de tien zaken die ons het meest zijn opgevallen op een rij. Het einde van een tijdperk De cabine was sinds de oorsprong van de bioscoop de plek waar de magie van de film tot leven kwam en in die ruimte was de operateur als een magiër. Maar tijden veranderen en de rol van operateur lijkt door de digitale cinema te zijn uitgespeeld. Wat betekent dat voor deze beroepsgroep? En hoe gaan de sociale partners met deze verandering om? Pathé stapt in video on demand Vanaf 1 december is de Pathé-haan niet alleen meer in de bioscopen van het bedrijf te vinden, maar ook via allerlei andere media-apparaten, waaronder de tv thuis. Want met ingang van die datum gaat Pathé de consument met video on demand ook toegang geven tot films in de huiskamer en onderweg. Hoor wie klopt daar Een kruising tussen Kruimeltje en Pietje Bell, maar dan wel met een belangrijke rol voor Sinterklaas, dat is wat Johan Nijenhuis voor ogen heeft met Bennie Stout, de familiefilm die vanaf 5 oktober in de bioscoop gaat draaien. HFN bezocht de set in Enkhuizen en sprak onder meer met de regisseur die toch wel wat heeft met dat onderwerp Sinterklaas... A-Film Distribution BV [02, 03] Alcons Audio [20] CineFox [28] d2 BVBA [12] Film by the Sea [28] FTT Filmtronics BV [28] Holland Film Nieuws [20] Huizenga Group [12, 43] Independent Films [06, 12] Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) [26] PCO Nederland BV [04] Stichting Film- transport NVF/Filmcentrale [05] Universal Pictures International (Netherlands) BV [cover] Warner Bros. Pictures International Holland [back cover] Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.filmtransport.info 'He's all bright, and shiny, and new again...' (Helena Bonham Carter als Bellatrix in Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 5