Johnny English Reborn F Wonder SPECIAL TRAILER/LEADER In Nederland gingen er een kleine 600.000 mensen voor naar de bios coop HFN Special trailer Rowan Atkinson blijft tot op de dag van van daag natuurlijk in een adem genoemd worden met de onsterfelijke Mr. Bean en de antiheld Edmund Black- adder, maar in 2003 voegde hij daar een karakter aan toe: de onhandige geheim agent Johnny English. Hoe wel de film Johnny English behoorlijk succesvol was - in Nederland gingen er een kleine 600.000 mensen voor naar de bioscoop - liet een vervolg toch acht jaar op zich wachten. Volgens het filmverhaal verstopte English zich vijf jaar in het Aziatische hooggebergte om iedereen zijn fouten te doen vergeten. Het is spiritueel leider en martial- artsdeskundige Ting Wang die de geheim agent helpt herboren te worden. Eenmaal terug in Londen raakt de nog altijd erg onhandige English betrokken bij de aan slag die een team van internationale huurmoordenaars wil plegen op een van de wereldleiders. Maar of het nou zo verstandig is om English op die zaak te zetten? Hoofdrollen: Rowan Atkinson, Gillian Anderson, Dominic West, Rosamund Pike Regisseur: Oliver Parker Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 6 oktober 2011 Johnny English Reborn. Distri butie Universal Pictures Interna tional Er is geen woord dat de ontwikkelingen en discussies in deze sector - maar ook die in tal van anderen - momen teel zo beheerst als het acht letters tellende woord digi taal. Digitaal maakt de grootste innovatieslag mogelijk die deze branche sinds haar oorsprong heeft gekend. Di gitaal zorgt ervoor dat de filmprogrammering verandert, digitaal maakt dat f ilmtransport verandert, digitaal maakt het mogelijk dat klassiekers weer spiek and span op het grote doek kunnen worden vertoond, digitaal maakt dat grenzen vervagen en zelfs een traditionele bioscoop partij als Pathé met een video-on-demandkanaal gaat komen. Digitaal zorgt er ook voor dat de marketing van films verandert en digitaal zorgt ervoor dat er anders met de klant kan en moet worden gecommuniceerd. Maar digitaal zorgt er ook voor dat de taken van én de samen stelling van medewerkers in bioscopen en filmtheaters, maar ook bij filmdistributeurs, wezenlijk aan het verande ren is. Hoeveel werknemers telt het bioscoopbedrijf over luttele jaren nog? Hoeveel daarvan worden nog opera teur genoemd? En wat hebben zij tegen die tijd in hun taakomschrijving staan? Onderwerpen die deels ook aan bod komen in deze Holland Film Nieuws. Maar wat er ook verandert aan de taken en de proces sen, een ding blijft echt onveranderd. En dat is dat de bioscoop en het filmtheater de plek blijven waar mensen zich verzamelen om samen, in het donker, naar film (en andere vormen van entertainment) te kijken. Tijdens het Mediapark Jaarcongres 2011 haalde de Amerikaanse entertainmentpionier Kevin Slavin het werk aan van twee neurobiologen. Zij toonden met onderzoek aan dat wij mensen betekenis geven aan de wereld om ons heen door te kijken naar hoe anderen om ons heen dat ook doen. Dat is volgens diezelfde we tenschappers de reden waar om een film in een bioscoop anders wordt ervaren dan thuis op de bank. Zij zeggen: 'it's the crowd that releases storytelling magie.' Kortom, hoe onze sector i, gitaal opzicht ook verandert, de essentie En dat is dat het wonder van film niet zo samenzijn kan. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'Don't worry, you can count on me!' (Rowan Atkinson als Johnny English in Johnny English Reborn)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 7