Kf> I 4 HFN TEASERS The Whistleblower De Heineken ontvoering Puss in Boots (3D) \'<f Films om de komende maanden in de gaten te houden. In de politieke thriller The Whistleblower, die in een lijn lijkt te liggen met films als Fair Game en The Interpreter, ligt het strijdtoneel in Bosnië. Politieagente Kathryn Bol- kovac uit Nebreska maakt deel uit van de vredestroe pen van de Verenigde Naties die voor stabiliteit moeten zorgen in het voormalige oorlogsgebied. Ze stuit op een seksschandaal dat de VN in een bijzonder kwaad daglicht zal stellen en begint de klok te luiden. En dat wordt haar niet in dank afgenomen. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van de echte Kathryn Bolkovac die vol goede moed naar Bos nië afreisde, maar vervolgens voor haar leven moest vrezen. Hoofdrolspelers: Rachel Weisz, Monica Bellucci, David Strathaim, Vanessa Redgrave Regisseur: Larysa Kondracki Distributeur: Wild Bunch Releasedatum: 10 november 2011 'Hoe meer we moderniseren, hoe meer behoefte er is aan verhalen uit het verleden', zei trendwatcher Adjiedj Bakas in de vorige HFN. En als het dan ook nog eens verhalen van eigen bodem zijn... De ontvoering van biermagnaat Freddy Heineken mag dan 'pas' achten twintig jaar geleden hebben plaatsgevonden, het is wel een enorm tot de verbeelding sprekend verhaal. De makers nemen ons mee naar november 1983 als Freddy Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer door vier mannen worden ontvoerd. Het is het begin van een van de meest geruchtmakende ontvoeringen uit de Nederlandse historie. Hoofdrollen: Rutger Hauer, Gijs Naber, Teun Kuilboer, Reinout Scholten van Aschat Regisseur: Maarten Treurniet Distributeur: A-Film Distribution Releasedatum: 27 oktober 2011 Vanaf het moment dat Puss in Boots in Shrek 2 van zich deed spreken - en vooral vanaf het moment dat hij voor de eerste keer zijn smekende ogen opzette - was de gelaarsde kat een immens populair animatiekarak ter. Eentje die wel op eigen benen zou kunnen staan. Toen er dus echt een einde kwam aan de avonturen van Shrek, kwam de spin-off van de spinnende kater al snel in het vizier van animatiestudio DreamWorks Animation. In 3D moet Puss in Boots een van de hitfilms van de komende kerstperiode gaan worden. Wanneer zou Donkey zijn eigen film krijgen? Stemmen: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis Regisseur: Chris Miller Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 7 december 2011 'All that I need, are the boots!' (Antonio Banderas als Puss in Boots in Puss in Boots)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 8