TEASERS The Artist The Adventures of Tintin (3D) Süskind Tijdens het filmfestival van Cannes dit jaar staken de aldaar verblijvende Nederlanders niet onder stoelen of banken dat de film The Artisttoch wel tot het beste behoorde van wat zij tijdens het festival hadden gezien. De film vertelt over de filmster George Valentin die zich in 1927 afvraagt of de komst van de geluidsfilm het einde van zijn carrière gaat betekenen als hij de begenadigde danseres Peppy Miller ontmoet. De film is in passend zwart-wit en, behalve muziek, ook zonder geluid. Acteur Jean Dujardin won de Gouden Palm voor Beste Acteur. Hoofdrollen: Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Good man, James Cromwell Regisseur: Michel Hazanavicius Distributeur: Cinéart Releasedatum: 24 november 2011 <rechfsboven> The Adventures of Tinfin (3 Dj </inksonder> Süskind -linkerpagina- <ïmksboven> De Heineken ontvoering <linksonder> The Whisfle- blower <rechfsonder> Puss in Boots (3D) Het was een langgekoesterde wens van Steven Spiel- berg om de held uit de beroemde stripboekenreeks Kuifje - het overgrote deel van de wereld kent hem als Tintin - met film tot leven te brengen. Dat tot leven brengen is overigens maar net hoe je het ziet, want Spielberg en producent Peter Jackson hebben gekozen voor de motion-capturetechniek. Dat is de techniek die we kennen van onder andere 777e Polar Express, maar die ook wordt gebruikt in The Rise of the Planet of the Apes en The Hobbit. En laat acteur Andy Serkis nou ook in die films zitten... In deze film horen we hem als de heerlijke schreeuwlelijkerd kapitein Haddock. Stemmen: Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig Regisseur: Steven Spielberg Distributeur: Sony Pictures Releasing Releasedatum: 26 oktober 2011 Wat zeiden we eerder in deze rubriek ook alweer over historische verhalen van eigen bodem? En als het dan ook nog eens een heroïsch verhaal betreft dat zich tij dens de Tweede Wereldoorlog afspeelde... Walter Süs kind was een Duitse jood die tijdens de oorlog werkte in opdracht van de Joodse Raad, maar buiten haar weten om ongeveer 600 kinderen uit de vernietigingskampen wist te houden. Dat deed hij door de kinderen, samen met onder andere Henriette Rodriques Pimentel, Felix Halverstad en Johan van Hulst, via een crèche uit het zicht van de bezetter te smokkelen. Daarom wordt Süs kind ook wel de Nederlandse Schindler genoemd. Hoofdrollen: Jeroen Spitzenberger, Nyncke Beekhuy- zen, Tygo Gernandt, Olga Zuiderhoek, Katja Herbers Regisseur: Rudolf van den Berg Distributeur: Independent Films Releasedatum: 1 december 2011 'Geen rust mogen ze hebben. Nooit meer!' (Rutger Hauer als Freddy Heineken in De Heineken ontvoering)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 9