F Op locatie IN THE PICTURE/OP LOCATIE 'Als een exploitant dat ziet, kun je hem niet kwalijk nemen dat hij uitkijkt naar het volgende product/ HFN amper en de independents ook minder en minder.' Daarmee komt het gesprek op de voor de sector ken merkende spanning tussen exploitanten en distributeurs. 'Ach,' vertelt Krakowski relativerend, 'ik ben distributeur geweest en toen waren de exploitanten slecht. Nu ben ik exploitant en nu zijn de distributeurs slecht. Maar zo werkt het natuurlijk niet. Je kunt alleen maar iets goeds bereiken door samen te werken.' Specials Als het aan de leiding van Euroscoop ligt gaat er de ko mende periode nog wel het een en ander gebeuren in het immens grote theater. Zo worden er sinds kort Turkse en Poolse films vertoond en wil men dolgraag de belangrijkste filmfestivals van Nederland een plaats geven in de programmering. Krakowski beseft dat die stappen niet van de ene op de andere dag te zetten zijn. 'Het is een leerproces. Het is net als met het vertonen van opera. In België hebben we dat gedaan door er iets bijzonders van te maken. Fred Brouwers is bij ons de autoriteit op dat gebied. Hij heeft video-inleidingen gemaakt bij de opera's zodat de klanten er iets extra's bij krijgen. Hij vertelt over de achtergrond bij het verhaal, over de muziek en de acteurs. Maar je moet dat soort dingen de tijd geven om een publiek te vinden.' Ook wil men in Euroscoop meer ruimte bieden aan arthousefilms. Krakowski: 'Ik ben er zeker van dat wij hier een zaal kunnen openstellen voor de films van Cinéart, Cinemien en dergelijke. Dan gaan wij succes hebben. Niet in het begin, maar op lange termijn. Dan spreek ik over een halfjaar of zo.' Maar zijn die films niet meer het domein van de in het centrum ge vestigde CineCitta? 'Dat gaat binnenkort een aantal maanden sluiten heb ik begrepen', zo meldt Krakow ski. 'Tot mijn spijt heb ik met die mensen nog geen contact gehad, maar als zij in april tijdelijk sluiten, zijn wij ook een goede plaats om die films te draaien.' Pakt de honger van bioscoopexploitanten naar films soms niet ook verkeerd uit? Distributeurs verwijten exploitanten wel dat ze alles willen draaien, maar dat ze de films er bij tegenvallende resultaten ook net zo snel weer uitgooien. Krakowski: 'Het publiek kiest. Ik vind dat heel erg, ook voor de dis tributeur die veel uitgeeft aan de campagne. Maar ja, als het niet werkt... En als een exploitant dat ziet, kun je hem niet kwalijk nemen dat hij uitkijkt naar het volgende product. Er is immers zo veel te draaien. Dat komt omdat de dis tributeurs zoveel aankopen en ze het allemaal willen uitbrengen. Ze moeten gewoon minder kopen.' De Keizer is dood, leve de Viking Filmtheater De Keizer in Deventer is flink uit zijn jasje gegroeid. Daarom gaat binnenkort tussen de Welle en de Noordenbergstraat de schop in de grond voor een nieuw filmtheater. De Keizer begint daar samen met Theater Bouwkunde een nieuwe, culturele organi satie. Volgens directeur Anton van Amersfoort zal er een nieuwe naam worden gezocht, maar hij geeft De Viking een goede kans, wijzend op de naam van de lo catie aan de IJssel waar naar overlevering een Viking schip zou zijn vergaan. Het huidige filmtheater De Kei zer heeft volgens Van Amersfoort een zaalbezetting die ongezond hoog is. De twee doeken en 139 stoelen trekken in totaal op jaarbasis een kleine 50.000 bezoe kers. In het nieuwe filmtheater wordt plaatsgemaakt voor vier zalen met in totaal rond de 300 stoelen. Van Amersfoort liet weten dat hij met meer zalen en stoelen niet beduidend commerciëler gaat draaien, en niet de concurrentie aangaat met Luxor in Deventer. Het nieu we filmtheater in Deventer wil eind 2014, begin 2015 de eerste bezoekers ontvangen. JT wordt blauw in Hoorn Op de Blauwe Berg in Hoorn, vlak naast de snelweg A7, verrijst de komende maanden een Van Der Valk hotel met casino en een bioscoop. JT heeft zich gemeld om de bioscoop te exploiteren en krijgt de beschikking over vijf zalen en bijna 900 stoelen. Enkele van deze ruimtes krijgen ook een congresfunctie. Deze zomer start de aannemer met de bouw die volgens planning eind 2013 zal worden afgerond. De realisering van het project liep vertraging op omdat de eerdere bioscoop partner Cineworld in september vorig jaar afhaakte wegens te hoge investeringskosten. Wonen in een bioscoop Pathé Amersfoort aan het Eemplein krijgt langzaam aan vorm. De bioscoop wordt volgens planning in okto ber van dit jaar opgeleverd. Mocht je altijd al een bios coop aan huis gehad willen hebben, dan zou je kunnen overwegen om te bieden op de tien koopwoningen en 62 huurappartementen die worden gerealiseerd naast Pathé Amersfoort. Ter info: type Cruise zijn de duurste appartementen, type Foster de goedkoopste. (Christiao Bale in The Dark Kri

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 13