»r «ffjF HFN NL in aantocht JËM ^yJ IN PRODUCTIE/NL IN AANTOCHT Dovid heeft een op merkelijke missie: het vinden van een zwarte vrouw met grote billen en borsten die een relatie met hem wil. CH O e] in goed gezamenlijk overleg, al hadden de makers het geluk dat hun eerste keuzes voor de rollen van de ouders allebei 'ja' zeiden. Voor Jeroen Krabbé is het voor het eerst in twintig jaar dat hij weer een grote rol in een Neder landstalige film speelt. 'Ik word vaker gevraagd, maar er zijn maar weinig scenario's waarvoor ik direct mijn fijne atelier uitren', bekent hij. 'Maar ik vond het script echt ontzettend geestig. Het heeft Woody Allen-achtige kwaliteiten: zo'n eenzame hoofdpersoon die de ergste dingen zegt en daar altijd maar mee weg komt.' Bovendien herkent Krabbé toch wel veel van het Joodse milieu dat Vuijsje beschrijft. 'Ik heb dat op de set soms ook aan niet-Joodse mensen moeten uitleggen', vertelt de acteur. 'Hoe zo'n Joodse familie altijd maar loopt te kib belen en te doen. En ondertussen toch niet zonder elkaar kan. Alle onvrede wordt altijd maar onder de boterkoek bedolven.' Het risico is natuurlijk wel dat in dat soort films grappige karikaturen op de loer liggen. 'Daarom ben ik ook heel benieuwd naar het eindre sultaat', knikt hij. 'Ik denk dat de situaties komisch moeten zijn, en niet zozeer ons spel. Ik heb in elk geval niet heel erg op de lach gespeeld.' Balans vinden Regisseur Crijns beaamt dat dat ook is waar hij en producent Frans van Gestel van Topkapi Films in het begin het meest mee hebben geworsteld. 'De onderliggende thematiek, over de generatiekloof tussen vader en zoon, kan lood zwaar worden als er niet genoeg komedie in het verhaal zit', stelt hij. 'Maar tegelijkertijd moet het dramatische verhaal wel tot het einde toe interessant blijven. Het eerste half uur houd je nog de aandacht vast met de grappen. Maar daarna verlangt het publiek meer van de film, anders haken ze toch af. Die balans is soms ont zettend moeilijk te vinden. Ik heb mij daar eerder met Jezus is een Palestijn ook wel op verkeken.' Het vasthouden van de aandacht ligt ook mede in handen van de jonge acteur Geza Weisz, die deze zomer afstudeert aan de To neelacademie. De zoon van regis seur Frans Weisz was eerder al te zien in Timboektoe en Happy End. Maar met David in Alleen maar nette mensen heeft hij voor het eerst een echt dragende hoofdrol te pakken. 'Toen ik het verhaal las wist ik: dit is hem! Ik werd echt ziek van jaloezie bij de gedachte dat iemand anders deze rol zou mogen gaan spelen.' The Graduate De jonge acteur vertoont inder daad erg veel overeenkomsten met David. 'Ik kom uit een verge lijkbaar, cultureel-elitair Joods ge zin', somt hij op. 'Ik heb ook op het Barlaeus Gymnasium gezeten. En net als David ben ik Joods, maar zie ik er meer Marokkaans uit.' Al leen de confrontatie tussen vader en zoon is in het gezin Weisz vooralsnog uitgebleven. 'Mijn va der heeft voor alle keuzes die ik in mijn leven heb gemaakt juist altijd heel veel begrip getoond.' 18-04 Kauwboy, distributeur Benelux Film Distributors 25-04 Plop wordt kabouterkoning (B), distributeur Independent Films 26-04 Shock Head Soul, distributeur Cinema Delicatessen 10-05 Jackie, distributeur Benelux Film Distributors WW 1O05 Spetters (re-release), distributeur EYE 31-05 Webcam, distributeur Amstelfilm 27-06 Brammetje Baas, distributeur Benelux Film Distributors 18-07 Joris Boris en het geheim van de tempel, distributeur Entertainment One 01-08 De competitie, distributeur A-Film Distribution 06-09 De verbouwing, distributeur Entertainment One 06-09 Offline (B), distributeur Lumière 13-09 Little Black Spiders (B), distributeur Cinéart 27-09 Bellicher: Cel, distributeur Independent Films sept. Alleen maar nette mensen, distributeur Wild Bunch 03-10 Zigzag Kid, distributeur Benelux Film Distributors 03-10 Mees Kees, distributeur Entertainment One 03-10 De club van Sinterklaas, distributeur Just Film Distribution 10-10 Sint Diego en de magische bron van Myra, distributeur Dutch FilmWorks 10-10 Sinterklaas 5, distributeur Entertainment One 'Mrs. Robinsön, you're trying to seduce me.' (Dustin Hoffman als Ben in The Crac

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 23