Sprankelende cultuurplek in Hoorn EVENEMENTEN HFN Filmbeleving en meer op het Oostereiland Wil je als bioscoop of filmtheater vandaag de dag opvallen, dan zul je het publiek meer moeten bieden dan alleen filmvoorstellingen. Zowel in de programma- tie als de faciliteiten moetje onderscheidend zijn om de bezoekers tot herhaalbezoek te kunnen verleiden. En laat het nieuwe Cinema Oostereiland in Hoorn nu beiden bieden. TheB- movie Orchestra: 'A twelve piece killer orchestra' Door Riet Zegers Margret Wagenaar van Cinema Oostereiland heeft goed begrepen datje als filmvertoner wel wat moet ondernemen om op te vallen. Zij biedt haar uitge breide klantenkring in de gloednieuwe exploitatie in Hoorn behalve prachtige films een veel uitgebreidere ontspanning aan dan alleen maar een avondje uit. Een avondje uit, wat heet, maak er meteen maar een heel weekend van. Nieuwsgierig geworden naar de unieke locatie, met als directe aanleiding een optre den van The B-movie Orchestra, togen wij half maart naar Hoorn. Entertainment en meer Het gewezen gevangeniscomplex, ooit gemeden door iedereen, is een bruisende cultuurplek aan het worden waar men met het grootste gemak een fantastisch weekend door kan brengen. Allereerst natuurlijk om er een fijne selectie van filmtheater- en familiefilms te bekijken, maar ook om het ernaast ge legen Museum van de Twintigste Eeuw te bezoeken. Dit museum biedt een permanente tentoonstelling van alles wat er in de twintigste eeuw in de Neder landse huishoudens langs is gekomen. Daarnaast zijn er ook wisselende tentoonstellingen. Wie op een andere manier ontspanning zoekt, kan direct na de film het water op voor een avontuur op een van de prachtige zeilboten van de Bruine Vloot. Maar ook in het filmtheater zelf blijft het niet bij een eenvoudige filmbeleving, zo bewees onlangs het optreden van The B-Movie Orchestra. Filmmuziekspektakel Livemuziek tijdens het vertonen van film, het kan nog steeds en hoe! Een beleving wordt het als de muziek een perfecte combinatie vormt met spectaculaire en compleet over-the-top filmbeelden. B-films, pulpfilms, cultfilms: aanduidingen van films die het door hun rampzalige scenario en klungelig acteerwerk niet haalden bij het grote publiek (een enkele uitzondering daargelaten) maar die werden omarmd door liefheb bers. Een van die filmliefhebbers is Baz Mattie, profes- Foto Sanne Couprie. sioneel muzikant van beroep. Hij raakte gefascineerd door de films en de muziek die bij grote regelmaat sterker bleek dan de films zelf. Hoe te gek zou het wel niet zijn om scènes uit B-films te vertonen en ze te onderstrepen met de meest opmerkelijke filmscores uit jaren 60 en 70? Zo ontstond The B-Movie Orchestra, een twaalfkop pige band van professionele, strak in het pak zittende muzikanten, bijgestaan door The Cinematic Fever Girls die de muziek omlijsten met zwoele 'ooohs' en 'aaahs'. Het resultaat: een filmmuziekervaring die zich dwars door oog en oor boort. 'A twelve piece killer orchestra: the ultimate in thrilling, erotic raun- chy filmmuziek', vermeldt de website van de band (www.b-movie-orchestra.nl). Daarmee is geen woord teveel gezegd. Muziek en beelden uit La Poliza Ha Ie Mani, Diabolik, Black Emmanuelle en als absoluut hoogtepunt The Cood, The Bad and the Ugly, al mag dat dan natuurlijk geen B-film worden genoemd. Slapen in de gevangenis Ooit geslapen in een gevangeniscel? Ook dat kan op het Oostereiland want de voormalige cellen zijn inmid dels omgetoverd tot kleine, maar fijne hotelkamertjes met prachtig uitzicht over het water. Bij het ontwaken krijgt men een met zorg bereid ontbijt in de inpandige brasserie die tevens, na de filmvoorstellingen, uitno digt om nog lang na te blijven praten. Deze zomer zullen er op de mooie binnenplaats diverse openlucht voorstellingen worden gehouden met film, theater en muziek. Een ding is zeker, het aanmelden voor de inspirerende nieuwsbrief verdient aanbeveling. /e're gonna have to earn it.' (Clint Eastwood als Blondie in The Cood, the Bad and the Ugly)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 27