Theaterpaspoort Bioscoop De Nieuwe Kolk TECHNIEK/THEATERPASPOORT 'Als een bioscoop belt, is het letterlijk een kwes tie van seconden voordat het NOC is ingelogd in hun systeem/ HFN 1 Responstijd Er zijn verschillende manieren om het NOC te berei ken, zoals via een chatfunctie in de TMS, maar de meest gebruikte is het Intelligent Voice Recognition (IVR)-telefoonsysteem. NOC-manager Katy Phanides geeft een demonstratie van dit eenvoudige systeem. Na het via de cijfers op de telefoon aangeven om wat voor een soort melding het gaat, om welke bioscoop en zaal en hoe urgent de klacht is, wordt men met de juiste persoon doorverbonden. Phanides vertelt dat dit niet noodzakelijk iemand in het NOC hoeft te zijn. 'FTT Filmtronics gebruikt ons systeem ook, dus het kan ook zo zijn datje met een van hun technici wordt doorverbonden.' Elk vpf-contract bevat een SLA (jawel, alweer een afkorting), een Service Level Agreement, oftewel een overeenkomst waarin onder meer de maximale responstijd op problemen is vastgelegd. 'Het is daarom essentieel dat bioscopen gebruikmaken van het IVR-systeem om storingen te melden', zegt Katy Phanides. 'Van elk incident wordt namelijk een ticket aangemaakt, waarmee de juiste mensen worden aangestuurd en waarmee ook in de gaten wordt gehouden of SLA-afspraken wel worden nageko men.' Als een ticket de drempelwaarde van 75% van de SLA-tijd bereikt, krijgt Phanides automatisch een mailtje. Bij 100% gaat die zelfs direct naar haar chef. Als hierdoor voorstellingen verloren gaan, wordt de desbetreffende distributeur daarop geat tendeerd. Phanides laat dan zien hoe het NOC inlogt bij een bioscoop; via een netwerkprogramma kijken we even mee bij een bioscoop in het Engelse Green- wich. 'Als een bioscoop belt, is het letterlijk een kwestie van seconden voordat we ingelogd zijn in hun systeem. Daar is niks engs of Big Brother-achtigs aan, we zijn er alleen om te helpen.' Op haar scherm zien we de TMS van de bioscoop draaien, precies hetzelfde scherm als wat men in de bioscoop zelf ziet. We zien welke voorstellingen er draaien en als we even zouden doorklikken, dan zouden we zo de beschikbare films en trailers en aangemaakte shows kunnen bekijken. 'Soms zien wij problemen eerder dan de bioscoop. Als het nodig is dan atten deren we ze daar op, maar soms ook niet, omdat je ze niet onnodig wilt alarmeren. Bioscoopexploitanten zijn liever bezig om het hun klanten naar de zin te maken, dan dat ze zich zorgen moeten maken om technische problemen.' Het echte oplossen van problemen wordt echter niet via interfaces gedaan, maar direct via de besturings systemen, zoals ik her en der al op de computer schermen had gezien. 'Ik kan je wel laten zien hoe we in Linux-code fouten oplossen,' zegt Phanides lachend 'maar dan zeg je waarschijnlijk al snel: nee dank u, haha...' Naam: Bioscoop De Nieuwe Kolk Plaats: Assen Exploitatie: Stichting Theater Bioscoop De Nieuwe Kolk Theatermanager: Martijn Gramsma Aantal medewerkers: vijftien Open sinds: 15 maart 2012 Verwacht aantal bezoekers op jaarbasis: 150.000 Aantal zalen: 5 Afmetingen grootste scherm: 11,2 meter x 4,7 meter Projectoren: Barco Servers digitale cinema: Doremi 3D: drie zalen zijn uitgerust met RealD Kassasoftware: Tixway Stoelen van: Fibrocit De bioscoop is onderscheidend omdat: 'Assen en omgeving echt toe waren aan De Nieuwe Kolk. Na jaren van noodlocaties, te weinig bioscoopzalen en dus aanbod, snakte het Asser publiek naar een goede bi oscoopvoorziening. Onze gloednieuwe commerciële bioscoop is onderdeel van een modern cultuurcomplex midden in de binnenstad van Assen. Dit maakt dat er altijd wat te doen is en dat de bioscoop ook potenti ële klanten kan aanspreken die normaal niet zo snel naar de film gaan. De locatie, de bereikbaarheid en de uitstraling van het complex zijn de basis voor een succesformule. Tel daar een zeer gemotiveerd en er varen team bij op en de conclusie is dat deze nieuwe bioscoop een belangrijke uitgaansgelegenheid in de regio gaat worden.' Website: www.dnk.nl en www.theaterdekolk.nl do wish we could chat longer, but... I'm having an old friend for dinner. (Anthony Hopkins in The Silence of the Lambs)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 29