Piek V mix Hoe beoordeel jij het afgenomen bioscoopbezoek onder jongeren? Bioscoop PICK ^N' MIX BIOSCOOPPANEL HFN Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... ÏORTVoFTDïNiHC! ;-i -<i «ff *v- Sr Twee miljoenste bezoeker voor Euroscoop Euroscoop in Tilburg ontving onlangs de twee miljoenste bezoeker sinds de opening van de bioscoop eind juni 2008. Op maandagmiddag 19 maart werd deze Nick Wouters verrast met een waardecheque om een jaar gratis naar de film te kunnen. Ook kreeg hij een Wii- console met een game. In 2011 gingen er ruim 720.000 bezoekers langs de kassa van Euroscoop. Daarmee is het een van de tien grootste bioscopen van Nederland. Jennifer Klaassen van Euroscoop overhandigt de prijs aan winnaar Nick Wouters en diens vriendin. Win kaarten voor The Lord of the Rings LIVE Op 9, 10 en 11 juni aanstaande vindt het tweede deel plaats van het overweldigende concert The Lord of the Rings LIVE'm De Doelen in Rotterdam. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest speelt de complete muziekscore van The Two Towers, de tweede film uit de trilogie, terwijl de film wordt vertoond. De lezers van HFN maken kans op twee kaarten voor het unieke concert op maandag 11 juni die beschikbaar worden gesteld door De Doelen. Daarvoor hoef je alleen maar het goede antwoord te geven op de vraag: hoeveel Oscars heeft filmcomponist Howard Shore tot op heden gewonnen? Mail het goede antwoord voor 15 mei aanstaande naar quiz@hollandfilmnieuws.nl en wie weet zit jij in juni in De Doelen. Wi7co Wo/- fers, directeur A-Film 'Het bioscoopbezoek onder jonge ren is inderdaad afgenomen, maar met een paar grote titels zoals The Hunger Games, zal dat dit jaar weer snel kunnen worden omge bogen. Het is ook relatief omdat Gooische vrouwen veel vrouwen naar de bioscoop heeft getrokken. Wel vrees ik dat het effect van pira terij bij films gaandeweg groter zal worden. Er groeit immers een doel groep op die films hun leven lang illegaal hebben kunnen verkrijgen.' Jordi Wien- tjes, operatio neel direc teur Wo/ff Bioscopen 'Wij zien dat het land in toene mende mate vergrijst, waardoor er in verhouding minder jongeren zijn. Dit verschil zal in de toekomst verder toenemen, aangezien de bevolkingsaanwas achterblijft. Mid dels onze acties en evenementen zullen wij ons in eerste instantie dan ook blijven richten op de doelgroe pen die het grootste zijn. Dat tieners minder naar de bioscoop gaan is weliswaar jammer, maar onze voor naamste doelstelling is en blijft om een zo groot mogelijk deel van de bevolking te bereiken, en dat be treft momenteel de mensen tussen twintig en vijfenzestig jaar.' Monique van den Berg, marketing- en publiciteits- coördinator Paradiso 'Illegale films: een erkend pro bleem. Interessanter is omgekeerd denken: hoe stimuleren we jonge ren naar de bioscoop te gaan? De PUC-kaart is een goed initiatief voor biosfreaks zoals ik. Echter, jongeren gaan volgens de Bioscoopmonitor nu gemiddeld drie keer per jaar naar de bios. Misschien is het mo gelijk om een beloningssysteem te introduceren via de Cultuurkaart: bij elk biosbezoek wordt er een punt op de kaart gestort en zo "spaar" je een tegoed. Als dit het gemiddel de bezoek al naar vier of vijf keer per jaar opkrikt, is het wellicht die investering vanuit bioscoop en distri buteur waard?' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele 'In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to whatever works.' (Larry David in Whatever Works)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 33