J E m HFN TRAILERS Kauwboy [01 Verhaal: De tienjarige Jojo heeft het moeilijk thuis door een driftige vader en een afwezige moeder. Hij vindt troost in zijn vriendschap met een jonge kauw, maar zijn vader houdt helaas niet van dieren in huis. Daarbij belt Jojo nog dagelijks stiekem met zijn moeder. Regie: Boudewijn Koole Hoofdrollen: Rick Lens, Loek Peters, Susan Radder, Ricky Koole, Cahit Olmez Genre: familie, drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 18 april 2012 The Cabin in the Woods Verhaal: Het klinkt bekend als een stel vrienden vakantie gaat vieren in een afgelegen boshut en daar vreselijke dingen gebeuren. Maar wie denkt te weten hoe dit afloopt, zit ernaast. De film probeert alles wat je weet over het horrorgenre binnenstebuiten te keren. Regie: Drew Goddard Hoofdrollen: Chris Hemsworth, Jesse Williams, Richard Jenkins, Kristen Connoliy, Fran Kranz Genre: horror Distributie: Dutch FilmWorks Release: 19 april 2012 Pou/ef aux Prunes Verhaal: De laatste week uit het leven van Nasser- Ali wordt verteld aan de hand van flashbacks uit zijn verleden en flashforwards uit de toekomst van zijn kinderen. Na het geanimeerde Persepolis verfilmde Marjane Satrapi haar boek deze keer als speelfilm. Regie: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud Hoofdrollen: Mathieu Amalric, Isabella Rossellini, Ma ria de Medeiros, Edouard Baer Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 19 april 2012 Les Adieu* a la Reine [04] Verhaal: 1789. Aan de vooravond van de Franse revolutie is aan het hof nog niets te merken van de onrust in Parijs. Wanneer de bestorming van de Bastille doordringt, vlucht het merendeel. Sidonie blijft, omdat ze denkt dat koningin Marie-Antoinette haar zal beschermen. Regie: Benoït Jacquot Hoofdrollen: Léa Seydoux, Diane Kruger, Virginie Ledoyen, Xavier Beauvois, Noémie Lvovsky Genre: historisch, drama Distributie: Lumière Release: 19 april 2012 We Bought a Zoo [03] Verhaal: Een weduwnaar met twee kinderen koopt een oud huis met een flinke lap grond. Daar hoort ook een dierentuin bij die dreigt haar deuren te moeten sluiten, ondanks de inzet van een gedreven team. Zonder ervaring en met een beperkt budget, zetten ze alles op alles om de boel te redden. Regie: Cameron Crowe Hoofdrollen: Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church, Angus Macfadyen Genre: drama Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 19 april 2012 Snow White (ov) Sneeuwwitje (nl) [02] Verhaal: Julia Roberts mag helemaal los gaan als feeks die de troon van Sneeuwwitje steelt en de aan dacht van de prins opeist. Als hij meer aandacht krijgt voor Sneeuwwitje wordt het arme kind verbannen naar het bos, maar ze wordt gered door een groep kleine struikrovers. Regie: Tarsem Singh Hoofdrollen: Julia Roberts, Lily Collins, Armie Hammer, Nathan Lane, Sean Bean Genre: familie, avontuur Distributie: A-Film Release: 25 april 2012 Piraten! Alle buitenbeentjes aan dek (nl, 3D) Pirates! (ov, 3D) Verhaal: Hugh Grants eerste geanimeerde rol als een chaotische piratenkapitein die met zijn crew een droom wil waarmaken: Piraat van het Jaar worden. Tijdens hun missie vechten ze met koningin Victoria en komen zij in contact met de jonge wetenschapper Charles Darwin. Regie: Peter Lord Stemmen (ov): Hugh Grant, Selma Hayek, David Ten- nant, Martin Freeman, Imelda Staunton, Jeremy Piven Stemmen (nl): Daniel Boissevain, Mark van Eeuwen, Nicolette Kluijver, Karin Bloemen, Levi van Kempen, Horace Cohen Genre: animatie, familie Distributie: Sony Release: 25 april 2012 Shock Head Soul [05] Verhaal: Na jaren in een psychiatrische inrichting schreef Daniel Paul Schreber in 1903 een boek dat nog steeds geldt als het beroemdste 'van binnenuit geschreven' boek over schizofrenie, paranoia en grootheidswaanzin. Dit portret mengt documentaire, fictie en animatie. Regie: Simon Pummell Hoofdrollen: Hugo Koolschijn, Anniek Pheifer, Thom Hoffman, Jochum ten Haaf Genre: documentaire, drama Distributie: Cinema Delicatessen Release: 26 april 2012 'We're gonna sweep this kid of his feet.' (Julia Roberts als The Queen in Snow White)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 36