Madagascar 3: Europe's Most Wanted (ov, nl, 3D) SPECIAL TRAILER/LEADER Deel een van de po pulaire ani matieserie van Dream- Works Animation trok in 2005 bijna een mil joen bios coopbezoe kers in ons land. HFN Special trailer Nadat ze alweer vier jaar geleden de Afrikaanse savanne volle dig op z'n kop zetten, maar er aan het einde helemaal thuis leken te zijn, willen Alex, Marty, Gloria en Melman toch weer heel graag terug naar hun geliefde New York City. De weg er naar toe is niet zo eenvoudig. De reis gaat via Europa waar de dieren undercover denken te kunnen gaan door aan te haken bij een circus. Maar probeer maar eens zo min mogelijk op te vallen als je koning Julien, Maurice en de pinguïns in jouw kielzog hebt. Deel een van de populaire animatieserie van Dream- Works Animation trok in 2005 bijna een miljoen bioscoopbezoekers in ons land. Deel twee haalde dat aantal in 2008 weliswaar niet - de teller bleef steken op een nog altijd indrukwekkende 720.000 bezoe kers - maar maakte verhaaltechnisch veel goed met rake grappen voor jong en oud en een hilarische bij rol voor koning Julien. Die deed in deel een weliswaar al van zich spreken, maar liet in het vervolg echt een duidelijke voetdruk achter. Dat belooft weer wat voor deel 3, die ook in 3D uitgebracht gaat worden. Stemmen (ov): Ben Stiller, David Schwimmer, Chris Rock, Jada Pinkett Smith, Sacha Baron Cohen Stemmen (nl): Hans Somers, Laura Vlasblom, Rogier Komproe, Fred Butter, John Jones Regisseur: Eric Darnell Distributie: Universal Pictures International Releasedatum: 12 juli 2012 Madagascar 3: Europe's Most Wanted (ov, nl, 3D). Distributie Universal Pictu res International De filmliefhebbers in Amsterdam-Zuid schijnen het een re delijke ramp te vinden dat hun geliefde Filmmuseum in het Vondelpark zijn biezen heeft gepakt en sinds 4 april als EYE, het nieuwe filmmuseum, te vinden is aan de andere kant van het IJ, in het door velen nog steeds verafschuwde Noord. Ik kan mij op zich best wel iets voorstellen bij die sombere blikken. Het is tenslotte nooit leuk als iets waar je met plezier gebruikt van maakt en wat ook nog eens om de hoek is gevestigd, vertrekt om elders de deuren te openen. Het Vondelparkpaviljoen als dependance van het hoofdfiliaal aan het IJ, het zou leuk zijn geweest. Niet in de laatste plaats omdat het mooie, traditionele gebouw al sinds 1972 filmgeschiedenis ademt en het toch wel leuk was om je in café-restaurant Vertigo omringd te voelen door de sterren van het witte doek (ikzelf was nogal dol op de immens grote close-up van Henry Fonda als bad guy in Once Upon in the West die er aan de muur hing). Maar laten we eerlijk zijn, het zat er financieel niet in (nu al helemaal niet meer) en ik denk ook niet dat het ooit een serieuze optie is geweest, voor zover iemand eraan heeft- gedacht. Tegenover het kritische gemompel van deze groep Am sterdammers staat dat Nederland nu een museum rijker is waar film veel beter tot haar recht kan komen dan in het te kleine, voor de buitenwereld te zeer verstopte pand in het Vondelpark. Het veel zichtbaardere en op zich prima bereikbare EYE aan het IJ heeft de beschikking over vier filmzalen met 640 stoelen, een tentoonstellingsruimte van 1.200 m2, een interactieve kelder waar film in pods tot le ven komt, een museumwinkel en een café-restaurant. Dat belooft wat; niet alleen voor de liefhebber, maar voor ie dereen uit heel Nederland (en de op bezoek zijnde toeristen) die meer wil weten over de manier waarop het fascineren de medium zich heeft ontwik keld en nog steeds ontwikkelt. Hoewel ook ik mijn kritische momenten heb gekend bij de totstandkoming van het ge bouw en de organisatie die erin zetelt (laat ik dat hier maar gewoon toegeven), nu blij voor EYE, blij voor Amsterdam, blij voor iedereen die van film houdt dat er een centrale plek is waar het filmhart ongeremd kan kloppen en dat het f ilmvirus naar alle kan ten van ons land kan uitsturen. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'Wèll, that was worth the price of admission' (Tom McGrath als Skipper 'yn Madagascar 3: Europe's Most Wantea)

Holland Film Nieuws | 2012 | | pagina 5