40 Op 28 Februari had onder leiding van den secretaris, den heer A. L. Hoogenstraaten, eene vergadering plaats te Roer mond van de Zuidelijke exploitanten, waar de Bondsadministrateur eene inleiding hield over de „uitvoering van de bioscoopwet' waarbij hij speciaal de aandacht vestigde op de verplichtingen der Zuidelijke exploitanten aan de hand van de verordeningen, welke in Noord-Brabant en Limburg zouden worden toegepast. Verder werden in den loop van het jaar eenige malen bespre kingen gevoerd met de leden van de afdeeling Den Haag en met het Bestuur van de afdeeling Groningen alsmede met het Bestuur der afdeeling Rotterdam. Verschillende conferenties werden gehouden met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders over de uitvoering der bio scoopwet, alsmede over de toepassing der Tariefwet. Ook de afdeeling Amsterdam bleek een goed instituut voor werkverschaffing te zijn. De door deze afdeeling gevoerde actie tegen de verhoogde advertentietarieven van het dagblad ,,De Telegraaf" leidde n.1. tot een kwestie tusschen die afdeeling en een harer leden, waarbij het Hoofdbestuur moest ingrijpen. Toen eenmaal het Hoofdbestuur in de kwestie gemengd was, meende het er goed aan te doen, zijnerzijds pogingen aan te wen den tot oplossing van het tusschen de afdeeling en het dagblad ,,De Telegraaf" gerezen geschil, waarin het vrij spoedig was ge slaagd. Het gebeurde in de Amsterdamsche afdeeling deed het Hoofd bestuur de oogen openen voor een leemte in de statuten, waarin door eene statutenwijziging, welke inmiddels werd voorbereid, in de toekomst voorzien zal kunnen worden. Ook eene andere afdeelingskwestie deed de behoefte aan wij ziging der statuten ten zeerste gevoelen. Deze kwestie was ontstaan door de stichting op 15 Maart van de afdeeling Utrecht, die omvatte de provincies Utrecht, Gelder land, Overijsel, Zeeland, Noord- en Zuid-Holland (met uitzon dering van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam). Deze afdeeling dankte haar ontstaan aan de in exploitanten kringen gevoelde behoefte, om een gelegenheid te vinden, waar de exploitanten, evenals de filmverhuurders dit in hunne afdeeling kunnen doen, hunne specifieke belangen kunnen bespreken. Nadat het ontworpen Huishoudelijk Reglement van deze afdee ling was getoetst aan de Bondsstatuten, kwam het Hoofdbestuur tot de conclusie, dat het samenbrengen van zoover van elkaar verwijderde leden niet in de bedoeling heeft gelegen, toen de

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 40