ontwerpers der statuten bepalingen hadden geredigeerd inzake de stichting van „plaatselijke" afdeelingen. Teneinde echter aan het verlangen van de stichters der afdeeling Utrecht en aan hen, die in zulk eene afdeeling belang stelden, tegemoet te komen, bereidde het Hoofdbestuur eene statutenwijzi ging voor, bij goedkeuring waarvan het mogelijk zal zijn provin ciale afdeelingen van exploitanten te stichten. Op Maandag 15 October had het Hoofdbestuur eene vergade ring belegd met de besturen van alle afdeelingen van den Bond, waarbij ook de bestuursleden van de wettelijk niet-erkende afdee ling Utrecht waren uitgenoodigd. Deze vergadering vond haar oorsprong in het feit, dat de afdee ling Rotterdam de noodzakelijkheid te kennen had gegeven, om in den Bond te komen tot het navolgende besluit: 1". dat het den leden verboden wordt als bioscopen te exploi- teeren gebouwen, welke niet permanent als bioscoop theaters worden geëxploiteerd; en 2". dat het den leden-filmverhuurders verboden wordt films te verhuren aan vereenigingen, tenzij via de bestaande bioscoop exploitanten, met de bepaling, dat deze films (uitzonderingen daargelaten) uitsluitend mogen worden vertoond in de be staande bioscooptheaters van de bondsleden. De opgewekte besprekingen in deze gecombineerde vergadering ontlokten ten slotte de toezegging van het Hoofdbestuur, dat het Rotterdamsche denkbeeld commissoriaal zou worden gemaakt. Vraagstukken in studie* Uitvoering gevende aan de in de op 15 October gehouden ver gadering der afdeelingen gedane belofte, werd wederom eene stu diecommissie in het leven geroepen, waarin de reeds sedert 1926 ingestelde Commissie inzake het vraagstuk der reizende biosco pen" werd opgelost. Tot leden dezer Studiecommissie werden benoemd de heeren A. L. Hoogens traaten, voorzitter, C h. van B i e n e, E. Cohen Barnstijn, M. C. van der Hut, André de Jong, J. L. Paerl, Ch. Peereboom, F. Schuiten, G. S. Thedinga, J. Veerman en E. Viskoper Szn. De Bondsadministrateur werd aan de Commissie, die aan het eind van het jaar werd geïnstalleerd, toegevoegd. Daar het systeem, om moeilijke vraagstukken commissoriaal te maken, niet altijd de gewenschte resultaten opleverde, werd in het afgeloopen jaar meermalen de weg gevolgd, om dergelijke kwesties 41

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 41