in handen te stellen van het Dagelijksch Bestuur, ter voorbereiding van mogelijke oplossingen. Hierdoor kreeg het Dagelijksch Bestuur de volgende vraag stukken ter bestudeering voorgelegd: 1". de statuten aan te passen aan de veranderde omstandig heden (waarvoor inmiddels een ontwerp bij het Hoofdbestuur was aanhangig gemaakt); 2°. de registratie van filmtitels; 3°. de totstand koming van eene collectieve verzekering; 4°. de uitgifte van een officieel Bondsorgaan; en 5°. het regeeringsontwerp inzake de herziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. Het Dagelijksch Bestuur hoopt zijnerzijds te kunnen bevorderen, dat in 1929 al deze vraagstukken tot oplossing zullen kunnen wor den gebracht. Ledenvergaderingen» In het afgeloopen jaar werden in het geheel drie ledenver gaderingen gehouden. Op 2 Januari had de eerste buitengewone ledenvergadering plaats, waar zooals reeds gemeld de Bondsadministrateur eene lezing hield over de Bioscoopwet. In deze vergadering werd in plaats van den heer A. P. du Mee, die in het voorafgaand jaar zijn mandaat als hoofdbestuur der ter beschikking had gesteld, gekozen de heer J. Veerman te Amsterdam. De tweede vergadering van 6 Februari was grootendeels ook gewijd aan de bioscoopwet, waaromtrent de heer D. van Sta veren interessante mededeelingen deed. In deze vergadering werd ook in beginsel besloten tot het inrichten van een Bondsbureau. De jaarvergadering, welke op 26 Maart gehouden werd, behan delde het jaarverslag, de rekening en verantwoording en de be grooting. 1 Besloten werd tot vaststelling der contributie in zeven klassen en wel van ƒ35.—, ƒ55.—, ƒ80.—, ƒ100.—, ƒ120—, ƒ135.— en 170. Vervolgens werden subsidies verleend van elk 250.aan de stichting ,,Bio-Vacantieoord" en aan de Internationale Tentoon stelling op Filmgebied, welke in April en Mei te 's-Gravenhage werd gehouden. Ten aanzen van een aantal ondernemingen, die niet bij den Bond waren aangesloten, werd ingevolge het bepaalde in art. 18 der statuten een verbod van zaken doen uitgevaardigd. 42

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 42