In dit Bureau werd tevens een vergaderkamer ingericht, waar het Hoofdbestuur en verschillende Bondscommissies vergaderden. Het Hoofdbestuur stelde desgevraagd een advies samen inzake het vast te stellen vergunningsrecht voor houders van reizende bioscopen, hetwelk aan den heer Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw werd uitgebracht. Met de besturen van Horecaf en van den Ned. Bond van Kof fiehuishouders pleegde het overleg inzake den wekelijkschen rust dag voor musici en betreffende de wijze van heffing van auteurs rechten. Bij besluit van het Hoofdbestuur werden eenige formeele wijzi gingen, aangebracht in het Huishoudelijk Reglement van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, goedgekeurd. De vraag, welke het Hoofdbestuur werd voorgelegd inzake het treffen van maatregelen tegen het verkoopen van oude uit roulatie genomen films, werd ontkennend beantwoord, daar het vooralsnog het treffen van eene regeling practisch niet mogelijk achtte. Dank zij de bevoegdheid, welke krachtens het Huishoudelijk Reglement het Hoofdbestuur is verleend, kon met succes tegen enkele wanbetalers worden opgetreden, zoodat vrijwel geen en kele kwade" contributiepost" in de boeken open bleef. Ook nu weer moest het Hoofdbestuur verscheidene malen van zijn in artikel 19 der statuten verleende bevoegdheid gebruik maken. Aan zes leden werden waarschuwingen gezonden, drie wegens het leveren van films aan geboycotte theaters, een wegens het annonceeren van een misleidende reclame over een film, die in het Olympisch Stadion zou zijn opgenomen, een terzake van het in strijd met de gemaakte afspraak leveren van een z.g. onge coupeerde film aan één der Zuidelijke gemeenten en één naar aan leiding van het schenden van een onderling gemaakte afspraak. Een donateur, die reclame-affiches had nagebootst, werd, wilde hij niet van de donateurslijst geschrapt worden, verplicht de nage bootste affiches te vernietigen en den daardoor benadeelden afne mer schadeloos te stellen. Tweemaal werd een boete opgelegd, een van 100.wegens het in een der Zuidelijke gemeenten vertoonen van een ongecoupeerde film, ofschoon met de Zuidelijke keuringsvereeniging was overeen gekomen, dat de overgangsfilms in dezelfde samenstelling, waarin ze vóór 1 Maart 1928 door den keurder der Vereeniging waren ge bracht, vertoond zouden worden, en een van 25.wegens het leveren aan een geboycot theater. 44

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 44