Het Secretariaat. Door de geweldige toeneming van de werkzaamheden van het secretariaat was het niet meer mogelijk langer bij den Bondsadmi nistrateur gehuisvest te blijven. Vandaar, dat een* Bondsbureau werd ingericht, waarin het Secretariaat werd ondergebracht. Verschillende rapporten verschenen ook in het afgeloopen jaar van het secretariaat, o.a. met betrekking tot: de viering van het 10-jarig bestaan van den Bond, de Tariefwet, de bioscoopwet, den wekelijkschen vrijen dag voor de musici, het Olympisch filmconflict, het Berlijnsche Congres, de actie te Sittard en de Zuidelijke keu- ringsmoeilijkheden. Het aantal door het Hoofdbestuur verzonden brieven bedroeg 2315 (in 1927: 1811), terwijl 1518 (in 1927: 1147) brieven en tele grammen voor het Hoofdbestuur werden ontvangen. De uitgezonden en ingekomen brieven van de „Commissie van Geschillen" en den ,,Raad van Beroep" zijn hierin niet begrepen, evenmin als de duizenden verzonden circulaires aan de leden. Ook nu weer werden alle notulenverslagen van de vergaderin gen en conferenties vermenigvuldigd en aan deelnemers van deze vergaderingen toegezonden. Diverse aangelegenheden. In het afgeloopen jaar traden tot het lidmaatschap toe 76 bio scoopexploitanten, terwijl er 18 wegens opheffing der bioscopen werden afgeschreven. Het aantal toegetreden filmverhuurders bedroeg acht, terwijl een gelijk aantal werd afgevoerd. Een donateur trad vervolgens toe, terwijl twee donateurs van de lijst geschrapt werden. Op 31 December 1928 bedroeg het aantal door de leden verte genwoordigde zaken 328, bestaande uit: 283^ bioscopen, 36 film verhuurkantoren, 7 filmfabrieken en 2 filmimportzaken. Op de donateurslijst waren 14 donateurs ingeschreven. Met leedwezen worde in dit overzicht melding gemaakt van het verscheiden van vier leden, met name de heeren A. Boesnach, L. Schetser, L. Justet en F. Schoppert, aan wier groe ven door vertegenwoordigers van den Bond een laatste groet werd gebracht en wier nagedachtenis bij Hoofdbestuur en leden in dank bare herinnering zal blijven voortleven! In het afgeloopen jaar werden door het Hoofdbestuur nog onder handelingen gevoerd met de directies der onderscheidene brand- 45

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 45