In 1928 werden 93 geschillen (tegen 101 in 1927) aanhangig gemaakt, waarvan op het eind van 1928 nog twee zaken in behan deling bleven. Hiervan werden door exploitanten tegen filmverhuurders aan hangig gemaakt 25, waarvan zes maal de vordering aan eischeres werd toegewezen; twee geschillen werden tijdens de zitting der Commissie inge trokken; in drie gevallen werd de vordering ten deele toegewezen; in vier zaken werd tijdens de behandeling eene minnelijke schik king getroffen; tienmaal werd de vordering aan eischeres ontzegd, waarbij één maal aan gedaagde een boete werd opgelegd; Door exploitant tégen collega werd één maal een geschil aan hangig gemaakt, waarbij de vordering aan eischer werd toegezegd. Door Filmverhuurder tegen collega werd acht maal een geschil aanhangig gemaakt, waarvan 1 geschil werd ingetrokken; 2 maal kwam tijdens de zitting eene minnelijke schikking tot stand; 2 maal werd de vordering aan eischer toegewezen; terwijl 3 maal de vordering aan eischer werd ontzegd. Door filmverhuurders tegen exploitanten werd 57 maal een ge schil aanhangig gemaakt, waarvan: 1 maal de vordering niet ontvankelijk werd verklaard; 5 maal werd het geschil tijdens de zitting der Commissie inge trokken; 10 maal werd tijdens de zitting eene minnelijke schikking tot oplossing van het geschil getroffen; 3 maal werd de vordering van eischeres gedeeltelijk toegewezen; 2 maal werd de vordering aan eischeres ontzegd; en 36 maal werd de vordering aan eischeres toegewezen. De „Raad van Beroep" vergaderde weer steeds onder leiding van den heer E. deHoopAz. In totaal werden 9 zittingen gehouden (in 1927: 11). Bij de jaarwisseling waren nog 3 appèlzaken in behandeling. In twee daarvan werden de beslissingen van de Commissie van Geschillen deels vernietigd en deels bevestigd, terwijl het vonnis der Commissie in de derde zaak vernietigd werd. In totaal werden behandeld (behalve de 3 genoemde) 6 appèl zaken (in 1927: 10). Twee ervan werden tijdens de behandeling en één voordat de zaak aan de orde kwam ingetrokken, zoodat de beslissingen van de Commissie van Geschillen in deze zaken van kracht bleven. 47

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 47