In de drie overige appèlzaken werden de beslissingen van de Commissie van Geschillen bevestigd. Slotbeschouwing. Bij al het vele werk, waarvoor het Hoofdbestuur zich in 1928 had in te spannen en waaromtrent dit verslag slechts een vluchtig beeld geeft, was het een genoegen te mogen ontwaren hoe eens gezind alle leden, zonder eene enkele uitzondering, zich achter het Hoofdbestuur hebben geschaard. Er was dan ook, terwijl het Hoofdbestuur naar buiten een voort durende actie moest ontwikkelen, in den Bond een weldadige rust, die zoozeer het prestige, alsmede de kracht van den Bond deed toenemen, te constateeren. Moge in 1929 ook in de bestrijders van het filmwezen en in de autoriteiten, die den Bond en het bedrijf tegenwerken, deze rust vaardig worden! De leden van den Bond zien zich immers thans voor problemen gesteld, welker oplossing van het allergrootste gewicht kan zijn voor de steeds snellere ontwikkeling, welke het filmwezen vooral in den laatsten tijd meemaakt. Dit zijn geen vraagstukken, welke voortspruiten uit wettelijke aangelegenheden of wat dies meer zij, maar het betreft hier zeer in het bijzonder de groote evolutie, welke zich ten aanzien van de muziek- en spreekfilms voltrekt. Laten allen, die tot heden toe slechts wisten af te breken, met het oogmerk om het filmwezen in discrediet te brengen, of die om on verschilligheid afzijdig bleven, eindelijk begrijpen, dat hun invloed en hunne capaciteiten beter aangewend kunnen worden, wanneer zij de nimmer versagende film- en bioscoopondernemers steunen in hun streven, om in Nederland te kunnen volgen de zich vol trekkende evolutie in de filmindustrie, die voor de cultuur, voor de kunst en voor de ontspanning van de allergrootste waarde zal kunnen zijn! Hoofdbestuur en administrateur. Ten slotte wenscht het Hoofdbestuur zijn groote waardeering uit te spreken voor het vele en belangrijke werk, dat de schrijver van dit jaarverslag voor den Nederlandschen Bioscoop Bond heeft verricht. Het Hoofdbestuur spreekt hierbij unaniem den wensch uit, dat de Bondsadministrateur nog tal van jaren voor den Bond behou den moge blijven! 48

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 48