Af deeling Amsterdam. VERSLAG over het jaar 1928, uitgebracht in de Algemeene Vergadering van de Afdeeling Amsterdam van den Nederlandsehen Bioscoop-Bond, gehouden op Zaterdag 9 Februari 1929 in het American Hotel te Amsterdam. Een betrekkelijk rustig jaar is 1928 voor de Afdeeling Amster dam geweest. Naar buiten behoefde het Bestuur slechts enkele malen op te treden en hierbij heeft het voornamelijk op het oog de kwestie, welke tusschen de leden der Afdeeling met de directie van het dagblad „De Telegraaf" is gerezen over de tusschentijdsche wijzi ging van den regelmaat, die een aanmerkelijke verhooging van de advertentie-tarieven tengevolge had. Toen in October van het afgeloopen jaar de wijziging door de directie van ,,De Telegraaf" werd aangekondigd, stelde het Be stuur van den in Amsterdam bestaanden Bond van Adverteerders" zich in verbinding met ons Afdeelingsbestuur. Na onderlinge be sprekingen kwam men overeen, dat vanaf den dag, waarop de wijziging van den regelmaat van kracht zou zijn geworden, geen advertenties meer in ,,De Telegraaf" zouden worden geplaatst. Het Afdeelingsbestuur, daartoe door de ledenvergadering met algemeene stemmen gemachtigd, ging met den Bond van Adver teerders een overeenkomst aan, waarbij de onderteekenaars zich namens en voor hunne leden verbonden om tot wederopzeggens toe niet meer in De* Telegraaf" te adverteeren. Het doet het Bestuur leed, in dit verslag er melding van te moeten maken, dat twee leden der Afdeeling zich aanvankelijk niet aan de overeenkomst, welke het Bestuur ook namens hen had gesloten, hebben gehouden, in verband waarmee elk hunner in gevolge het bepaalde in art. 11 van het Afdeelingsreglement een boete moest worden opgelegd. Zelfs moest de hulp van het Hoofdbestuur worden ingeroepen, om één dier beide leden, die zich ondanks de opgelegde boete nog niet aan de beslissing der Afdeelingsvergadering heeft willen onderwerpen, tot de orde te roepen. Het Hoofdbestuur heeft, toen eenmaal de aandacht van dit 59

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 58