college op de kwestie gevestigd was, er krachtig naar gestreefd de kwestie zelve tot een goede en bevredigende oplossing te brengen. Immers bij de onderhandelingen, welke, nadat slechts eenige weken het adverteeren gestaakt was, tusschen de directie van „De Telegraaf" en het Bestuur van den Bond van Adver teerders gevoerd werden, was ook het Hoofdbestuur vertegen woordigd, waardoor het ook zijnerzijds zijn invloed op het ten slotte verkregen resultaat kon doen gelden. De onderhandelingen hebben geleid tot een overeenkomst tus schen den Bond van Adverteerders, waarbij de Afdeeling Amster dam zich intusschen had aangesloten, en de directie van ,,De Tele graaf", hierop neerkomende, dat de advertentietarieven, welke door de wijziging van den regelmaat een verhooging van 30':, hadden ondergaan, met 30% verlaagd zouden worden, waarna alle leden van den Bond weder zooals voorheen in ,,De Telegraaf" zouden adverteeren, zulks onder het nadrukkelijk beding, dat door geen der beide partijen eenige rancune-maatregel zou worden genomen. Nu het resultaat van het optreden ten aanzien van deze „Tele graaf "-kwestie kan worden overzien, waarop het Afdelingsbe stuur in meer dan één opzicht met genoegdoening kan terug blikken, gevoelt het er behoefte aan, hierbij zijn oprechten dank uit te spreken aan het adres van het Bestuur van den Bond van Adverteerders, dat door zijn tactisch optreden erin geslaagd is, dit alleszins bevredigend resultaat te verkrijgen. En ook het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond verdient de erkentelijkheid van de Afdeeling voor den steun, dien het tot oplossing dezer kwestie aan de Afdeeling wel heeft willen ver- leenen. Naar buiten is het Bestuur in het afgeloopen jaar ook nog op getreden, toen het aan den Raad der Gemeente Amsterdam een request zond, waarin het opnieuw bij dit Edelachtbaar College aandrong op verlaging der vermakelijkheidsbelasting. Aan dezen aandrang heeft de Amsterdamsche Gemeenteraad, echter zeer tot leedwezen van Bestuur en Leden, ook nu weer geen gevolg ge geven. Overigens is het werk van hel Afdeelingsbestuur in het faat 1928 beperkt gebleven tot het behandelen van verschillende aan gelegenheden van meer internen aard. Herhaaldelijk verleende het Bestuur zijn bemiddeling in gevallen, waarbij leden zich door het optreden van anderen benadeeld achtten en ook bij verschil- 60

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 59