Verder werd op 1 Mei j.1. de Passage Bioscoop wegens nieuw bouw tijdelijk gesloten en nam de Heer Kinsbergen, directeur der Passage Bioscoop, de exploitatie ter hand van het Trianon Theater. In den loop van het jaar trad de Heer Hymans als mede-directeur van het Apollo Theater af, zoodat thans de directie van het Apollo Theater uitsluitend berust bij den Heer E. Viskoper Szn. Het Bestuur onzer Afdeeling is thans als volgt samengesteld: E. Viskoper Sn., Voorzitter; A. F. de Haan, Penningmeester; E. Alter, Secretaris. Verder is het den leden bekend, dat de Voorzitter van onze Afdeeling, de Heer E. Viskoper Szn., opnieuw als lid van den Raad werd gekozen en wenschen wij hier op deze plaats nogmaals den Heer Viskoper onzen dank te betuigen voor de wijze, waarop deze steeds de belangen van onze organisatie in den Raad heeft be hartigd. Zooals het den leden verder bekend is, is deze verkiezing van den Heer Viskoper voor een groot deel eveneens toe te schrijven aan de samenwerking met den Bond van Handels- en Bedrijfs belangen (Café- en Restaurantbedrijf Actie Stille Week. Zooals het den leden bekend is, stelden B. en W. zich vorig jaar inzake de Stille Week op het standpunt, dat de Bioscoopver gunning niet inhield vergunning tot het ten gehoore brengen van muziek, dat huns inziens de door hen uit te geven muziek- vergunning de gelegenheid bood, beperkende bepalingen, zooals het niet geven van muziek gedurende de z.g. Stille Week, op te leggen. In een conferentie van het Bestuur onzer afdeeling met den Bur gemeester, zette het Bestuur zijn tegenovergesteld standpunt uiteen en wees er den Burgemeester op, dat tengevolge van het in wer king treden der Bioscoopwet, de bioscoopexploitanten gerechtigd waren die dagen muziek te laten maken, daar de Bioscoopwet ook deze kwestie terdege regelde. Het mocht ons Bestuur echter niet gelukken, den Burgemeester van diens onjuist inzicht in deze materie te overtuigen, waarna het Bestuur in overleg met het Hoofdbestuur besloot een buitengewone Vergadering te beleggen, welk resultaat allen bekend is. Hier zij nog even gememoreerd, dat tengevolge van de betref fende vergadering in alle bioscopen Donderdag en Zaterdag, aan de Paschen voorafgaand, met volledig orkest gespeeld is en slechts uit piëteit vrijwillig besloten werd den Goeden Vrijdag geen voor stellingen te geven. 65

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 64