Verder is het den leden bekend, dat de Burgemeester ten einde een principiëele uitspraak uit te lokken, bij een onzer leden proces verbaal heeft laten opmaken en is juist dezer dagen in hoogste instantie beslist, dat het recht aan de zijde der Bioscoopexploitanten is. Een woord van hulde aan het Hoofdbestuur van den Neder- landschen Bioscoop-Bond voor zijn tactvol en energiek optreden is zeker op zijn plaats. Actie Nederlandsche Toonkunstenaarsbond. Verder is het Bestuur ter oore gekomen, dat de Ned. Toon- kunstenaarsbond zich tot den Minister van Arbeid heeft gewend met het verzoek een wettelijke verlofregeling te treffen voor de musici en heeft het Bestuur vernomen, dat het in de bedoeling ligt een verlofregeling in te voeren, welke op het volgende neerkomt: n.1. dat de Heeren Musici een dag per week een geheelen vrijen dag zullen moeten genieten en dat van de betreffende 52 dagen minstens 17 Zondagen moeten zijn. Zoodra iets naders omtrent deze aangelegenheid vernomen wordt, zal het Bestuur op een daar voor te houden ledenvergadering de zaak nader uiteen zetten en dan in overleg met de leden die maatregelen treffen, welke in het belang van het bedrijf noodzakelijk zijn1). Couranten-actie, Verder kan het Bestuur mededeelen, dat het eindelijk is mogen gelukken van de Directies der te 's-Gravenhage verschijnende dag bladen, welke tot voor korten tijd nog niet de bioscopen in haar Agenda van de Openbare Vermakelijkheden opnamen, gedaan te krijgen, dat de bioscopen niet langer ten achter worden gesteld bij de andere Publieke Vermakelijkheden, zoodat deze thans eveneens zijn opgenomen onder deze rubriek. Belasting-actie, Verder ligt het in de bedoeling van het Bestuur dit jaar weder een actie te gaan voeren om te trachten te komen tot de verlaging van de belasting op de Publieke Vermakelijkheden. Er is een gegronde hoop, dat de Wethouder van Financiën spoedig met het voorstel zal komen, de belasting voor de bioscopen met 5 te verminderen, waardoor deze gelijkgesteld wordt met die voor tooneeluitvoeringen enz. 's-Gravenhage, Maart 1929. x) Opmerking: Het Bestuur der afdeeling kan bij het Hoofdbestuur alle inlichtingen hieromtrent verkrijgen. (H.B.) 66

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 65