Af deeling Rotterdam. VERSLAG over het jaar 1928 van de Af deeling Rotterdam van den Nederlandschen Bioscoopbond, uitge bracht in de Algemeene Vergadering, gehouden op Donderdag 14 Februari 1929, in de bovenzalen van Café Pschorr. Gaarne voldoen wij aan het bepaalde in ons huishoudelijk regle ment, om U een beknopt overzicht aan te bieden betreffende de meest belangrijke gebeurtenissen in onze afdeeling. Vooreerst de verkiezing van een definitief bestuur, hetwelk als volgt werd gekozen: André de Jong, Voorzitter; S. den Hartogh, Secretaris; P. Ver meer, Penningmeester; H. Bollongino, Vice-Voorzitter, K. Weis- bard, Gedelegeerde. Dit Bestuur heeft direct bij de inwerking treding der Bioscoop wet het noodige gedaan om de leden en hun personeelen voldoende voorlichting te verstrekken. Tot dat doel werd op Dinsdag 21 Februari 1928 een bijeenkomst belegd voor alle personeelen der Rotterdamsche Bioscooptheater, waar de Voorzitter een causerie hield over de Bioscoopwet en da>- geen onder het oog werd gebracht van de personeelen, waar zij op te letten hadden. F Het resultaat was, dat de naleving der Bioscoopwet in Rotterdam tot geen enkele klacht aanleiding heeft gegeven. Een groot gedeelte van het afgeloopen jaar werd in beslag geno men door onze actie voor verlaging der electriciteitstarieven en vermakehjkheidsbelasting. Wat het eerste betreft, mogen wij op een succes bogen, want de tarieven zijn ongeveer 18 a 20 ver Minder gelukkig waren wij wat betreft de verlaging der belas ting op Publieke Vermakelijkheden. Ondanks alle persagitatie conferenties met de verschillende fractieleiders, ondersteuning van verschillende adressen, moest wegens politieke redenen dit jaar worden afgezien van eenige verlaging. 67

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 66