Eigenaardig was de houding van den S. D. Wethouder van Financiën, den heer de Zeeuw; een woord van waardeering mogen wij niet achterwege laten voor Dr. Reeser (V. D.), die op een zeer sympathieke manier voor ons bedrijf opkwam. Het resultaat was, dat, hoewel de wethouder dit jaar het geld niet wilde missen, hij toch zinspeelde dat de politieke meerderheid voor verlaging van deze belasting aanwezig was en hij bij gelegenheid niet ongenegen was met een voorstel te komen. Wij hopen vóór de verkiezingen dat nog te kunnen bereiken. Ondanks het zeer slechte jaar voor de bioscopen in Rotterdam, in het bijzonder door de Nenyto en warmen zomer veroorzaakt, meenden enkele exploitanten toch hunne inrichtingen te moeten vergrooten, o.a. Prinses Theater, City Theater en Luxor Theater. Bij al deze officieele gelegenheden was het Bestuur vertegen woordigd. Verschillende besprekingen hadden plaats met de Directies en Redacties der Rotterdamsche Dagbladen over advertentietarieven en recensies; verschillende dezer besprekingen waren zeer vrucht dragend. Mogen wij nog even in herinnering brengen de motie Rotterdam tot het weren van niet-permanente bioscopen. Helaas is door het verzet in verschillende filmkringen dit jaar nog geen resultaat bereikt, doch hopen in 1929 beter te zullen slagen. Meermalen werd in onze vergadering gewezen op het eigen aardige in de Rijkskeuring, waardoor de meeste films tot 18 jaar worden gekeurd, hetgeen een enorme bedrijfsschade beteekent. Besloten werd hierop de aandacht te vestigen van onzen gedele geerde in de Centrale Commissie. Op het eind van het jaar mochten wij wederom een goede daad verrichten, n.1. de collecte voor het Bio-Vacantieoord, die dit jaar pl.m. 2900.heeft opgebracht. Het aantal leden van de af deeling bestaat thans uit 15: zijnde alle Rotterdamsche Bioscoop-Theaters: Asta-Theater, Corso- Theater, Centraal-Theater, Cinema-Royal, Grand-Theater, City- Theater, Luxor-Theatei, Olympia-Theater, Ooster-Theater, Prin ses-Theater, Theater Scala, Transvalia-Theater, W. B.-Theater, Thalia-Theater en als nieuwe: Theater Pschorr. Het Bestuur van de Afdeeling Rotterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, Rotterdam, Februari 1929. S. DEN HARTOGH, Secretaris. 68

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 67