Het werk, dat onder hoogen druk door de ambtenaren, die zich voor een geheele nieuwe taak zagen gesteld, verricht werd, dwong het respect af van ieder, die dit van nabij gadesloeg. Hieraan en tevens aan de samenwerking tusschen het Bureau der Centrale Commissie en het Secretariaat van den Nederland- schen Bioscoop-Bond is het hoofdzakelijk te danken, dat het in werking treden van de bioscoopwet voor het bedrijf geen stagnatie tengevolge had. Was er dus aan den eenen kant voor gezorgd, dat na 1 Maart over voldoende toegelaten filmmateriaal kon worden beschikt in onderling overleg waren ook de maatregelen genomen met be trekking tot de keuring van de nieuwe na 1 Maart in roulatie ge brachte films aan den anderen kant stond het Hoofdbestuur ook den leden-exploitanten met raad bij, waar het betrof de exploi tatie van het bedrijf aan te passen aan de nieuwe wettelijke be palingen. Er veischeen op 25 Januari een circulaire voor de leden-exploi tanten, waarin hun wenken werden gegeven in verband met het aanvragen der bioscoopvergunning. Tevens werd daarbij gevoegd een model van de aanvrage, die de bioscoopdirecteuren tot het ver krijgen van een bioscoop-vergunning, krachtens de artikelen 1 en 2 van de bioscoopwet aan hunne gemeentebesturen ter plaatse hadden te richten. Door ten aanzien van de vergunningsaanvraag leiding te geven, wist het Hoofdbestuur zich ervan verzekerd, dat alle leden, ook al zou de uitreiking der vergunning nog zoo lang op zich laten wachten, ongestoord, zulks overeenkomstig het bepaalde in art. 30, lid 2 der wet, hunne bioscoopexploitatie konden voortzetten. Verkeerde interpretatie der wet» Nog voordat de datum van het in werking treden der wet was verschenen, werd reeds gepoogd het bedrijf moeilijkheden in den weg te leggen. 't Waren de besturen van de meeste gemeenten in Noord-Bra- bant en Limburg, die over de nieuwe wet niet bijster te spreken bleken te zijn. Deze gemeentebesturen, die vóór den wettelijken toe stand in een keuringsvereeniging, met name de ,,Vereeniging van Noordbrabantsche en Limburgsche Gemeenten voor gemeenschap pelijke Filmkeuring", gevestigd te Eindhoven, vereenigd waren, wilden, ondanks de nieuwe wet, van hunne oude machtspositie niets prijs geven. Zij bleken er groote waarde aan te hechten in 6

Jaarverslagen | 1928 | | pagina 6