neer in het thans ingetreden jaar gevolg zal worden gegeven aan het voornemen der Regeering, om wettelijke maatregelen te treffen tot het van overheidswege uitoefenen van toezicht op de muziek- auteursrechtbureaux 1). Een bureau als dat van den heer K. zal zich dan niet alleen ten opzichte van de leiding van ons bedrijf, maar tegenover de Regee ring behoorlijk moeten kunnen legitimeeren. Het Hoofdbestuur zal zich dan ook met de verhouding tusschen het bedrijf en de bestaande muziekauteursrechtbureaux een punt van het werkprogram, dat in 1929 niet meer kon worden afge daan 2eer diepgaand hebben bezig te houden, waarna ten spoe digste voorstellen inzake een definitieve regeling bij de Algemeene Vergadering aanhangig gemaakt zullen kunnen worden. Wijziging van de Bondsvoorwaarden. Naast de in overweging zijnde maatregelen met het oog op het muziekauteursrecht voor geluidsfilms, heeft het Hoofdbestuur ook voorstellen in overweging genomen tot wijziging van de Bonds voorwaarden, om het in omloop brengen van geluidsfilms aan te passen aan de eischen van de praktijk, zooals die bij de verhuur en huur der geluidsfilms redelijkerwijs in het belang van beide partijen gesteld kunnen worden. Bereids heeft het Hoofdbestuur een voorloopigen maatregel ge troffen, zulks na een afspraak met de Directie der Nederlandsche Spoorwegen, om het breken van de bij de films behoorende gra- maphoonplaten tijdens het vervoer zooveel mogelijk te voorkomen. Ingevolge de gemaakte afspraak worden op de pakken met film- gramaphoonplaten uniforme plakkaten geplakt, zoodat de spoor wegbeambten, die hieromtrent instructies ontvangen hebben, de grootste zorg aan het vervoer en de aflevering ervan hebben te besteden. Keuring van geluidsfilms. De exploitatie van de geluidsfilms stelt cns, dit in verband met de filmkeuring, voor nog een moeilijk probleem, waarvan de op lossing goeddeels afhangt van de welgezindheid der Centrale Commissie voor de Filmkeuring jegens het filmbedrijf. l) Bij het verschijnen van dit verslag had intusschen de Regeering bij de Staten-Generaal een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de Auteurswet- 1912 met het oog op de bemiddeling inzake muziekauteursrecht. 11

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 11