De uitvoering der Ziektewet» Het Hoofdbestuur is er in geslaagd ter uitvoering van de Ziekte wet, die op 1 Maart 1930 in werking is getreden, een bedrijfsgroep in de „Algemeene Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeldverzeke ring", die geadministreerd wordt door de Coöperatieve Vereeniging .Centraal Beheer" te vormen. Door het Secretariaat was, na bestudeering van deze wettelijke aangelegenheid in haren vollen omvang, hieromtrent een rapport uitgebracht, waarin melding werd gemaakt van de aanbiedingen, welke ook andere Bedrijfsvereenigingen den Bond had gedaan. De omstandigheid, dat bij de „Algemeene Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeldverzekering" vrijwel alle groote werkgeversbonden en centrales van arbeidersvakvereenigingen aangesloten zijn en verder dat het administratieve lichaam „Centraal Beheer" geleid wordt door een zóó gezaghebbende en tevens bekwame persoonlijk heid als de oud-Minister, dr. P o s t h u m a, deed mede de keus op deze vereeniging vallen. Tot de bedrijfsgroep „film- en bioscoopbedrijf", die dan ook in de „Algemeene Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeldverzekering" ge vormd werd, traden bijna alle leden van den Bond toe, uitsluitend voor de in dienst zijnde werknemers, die minder dan 3000. salaris genieten en mitsdien ingevolge de Ziektewet tegen de ge volgen van ziekte verzekerd moeten zijn. De voorschotpremie voor het eerste halfjaar werd vastgesteld op 18.50 per 1000.loon, maar reeds in het tweede halfjaar, althans in het tijdvak van 1 September 1930 tot 1 Januari 1931 werd die premie tot 18.per 1000.loon verminderd. De resultaten van het eerste jaar waren bij verschijning van dit verslag nog niet bekend. Daarvoor ontbraken n.1. nog vele ge gevens. Het is bekend, dat de verzekering is geschied op zuiver onder- lingen grondslag, d.w.z. dat de werkgevers van de bedrijfsgroep „film- en bioscoopbedrijf" met elkander dragen het ziekengeld en de controlekosten, die terzake van de ziektegevallen onder de per- soneelen van het film- en bioscoopbedrijf zijn moeten worden be taald, en het aandeel in de administratiekosten van de Alg. Be drijfsvereeniging, dat ten laste van de groep zal worden gebracht. Om nu de administratiekosten van de Alg. Bedrijfsvereeniging over de verschillende groepen te kunnen verdeelen en voor elk groepslid zijn aandeel in de ziekengelden, de controlekosten en de administratiekosten te kunnen berekenen, dienen de loonen, die over het tijdvak 1 Maart31 December door de bij de Algemeene 33

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 33