Bedrijfsvereeniging aangesloten ondernemingen aan de verzekerde personen zijn uitbetaald, bekend te zijn. Er zal stellig nog geruimen tijd overheen gaan, voordat alle loonopgaven zijn ingekomen, In verband hiermede konden in het begin van het nieuwe jaar ook de uitgekeerde ziekengelden ten laste van het boekjaar 1930, waarbij ook nog ten laste komen alle uitkeeringen, die na 31 December nog zijn of zullen moeten worden gedaan voor ziektegevallen, die reeds in 1930 zijn aangevangen, nog niet worden becijferd. Waarschijnlijk zal de berekening eerst in Mei of Juni van 1931 kunnen worden gemaakt, zoodat in dit verslag nog geen cijfers over het eerste jaar kunnen worden gegeven. Het bij de bedrijfsgroep „film- en bioscoopbedrijf" verzekerd loonbedrag beloopt de twee millioen. BEDRIJFSTECHNISCHE VRAAGSTUKKEN. Het Hoofdbestuur heeft in het afgeloopen jaar verschillende maatregelen in overweging genomen, welke er toe kunnen leiden, dat in het algemeen belang der leden een aantal vrij ingewikkelde bedrijfstechnische vraagstukken tot oplossing wordt gebracht. De in verband hiermede te ontwerpen voorschriften zullen na goedkeuring door de Algemeene Vergadering in de te wijzigen Bondsvoorwaarden opgenomen worden. Filmbeschadiging. Door het uitvaardigen dezer voorschriften zal een begin ge maakt worden met de bestrijding van een euvel, dat in het afge loopen jaar groote afmetingen heeft aangenomen, n.1. de filmbe- schadiging. Wanneer in de te stellen voorschriften minimum-eischen wor den gesteld aan de inrichting der cabines en de apparaten, zal de naaste oorzaak van het kwaad voor een groot deel zijn weg genomen. Het spreekt vanzelf, dat in de nieuwe Bondsvoorwaarden bepa lingen zullen worden opgenomen, welke behelzen een permanent toezicht op de naleving der Bondsvoorschriften te doen uitoefenen, zoodat de cabines en de apparaten steeds goed onderhouden en zoo noodig veranderd en hersteld worden. Opleiding van operateurs. Bij het Hoofdbestuur, dat een oorzakelijk verband ziet tusschen het ontbreken van aan redelijke eischen gestelde voorschriften voor 34

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 34