de inrichting der cabines met de veelvuldig voorkomende gevallen van filmbeschadiging, heeft zich voorts de overtuiging gevestigd, dat behalve de in studie zijnde voorschriften ten spoedigste be- hooren te worden ingesteld cursussen, waar de thans in het bedrijf arbeidende operateurs zich verder in hun vak kunnen bekwamen en jongelui tot filmoperateurs kunnen worden opgeleid. 't Is de verdienste van den heer D. van Staveren, dat hij hierop de aandacht van het Hoofdbestuur gevestigd heeft. Over de mogelijkheid om tot het organiseeren van opleidings cursussen voor filmoperateurs te komen heeft het Hoofdbestuur eenige malen met den heer Van Staveren geconfereerd. Vervol gens liet het Hoofdbestuur zich hieromtrent voorlichten door dr. Walther Günther te Berlijn, die de directie voert over een vakschool voor het filmbedrijf, waar in avondcursussen den in het bedrijf werkzaam zijnde operateurs meer vaardigheid en technische bekwaamheid wordt bijgebracht en waar daags jongelui, die van de lagere school komen, een leergang kunnen volgen niet alleen in de filmtechniek, maar ook in alle zaken, de bioscoopexploitatie betreffende. Zoodra de oplossing van dit vraagstuk in een verder stadium is gekomen, zal het Hoofdbestuur overwegen, of het nut heeft zich door een persoonlijk bezoek te Berlijn op de hoogte te stellen van het werken der vakschool van dr. Günther, die reeds be richt heeft, dat de leden van den Bond bij hem zeer welkom zijn. Intusschen heeft het Hoofdbestuur zich in verbinding gesteld met den Inspecteur-Generaal voor het Nijverheidsonderwijs te 's-Gravenhage, teneinde zich ter zake van de medewerking der Regeering te verzekeren. Plaatsing-bureau voor bioscooppersoneel. Als een schakel in de hiervoor gemelde maatregelen kan de plaat sing van het bioscooppersoneel beschouwd worden. Wanneer immers aan de technische bekwaamheid der film operateurs bepaalde eischen gesteld worden, zullen na een in acht genomen ruimen overgangstijd, geen ongediplomeerde operateurs meer in het bedrijf werkzaam zijn. Daarvoor is noodig, dat bij het Bondssecretariaat alle in het bedrijf arbeidende filmoperateurs en overige employé's, aan wier bekwaamheid, vaardigheid, werklust en eerlijkheid ook hoog e eischen gesteld dienen te worden, geregistreerd zijn. Een en ander zal consequent moeten leiden tot de stichting van een plaatsing bureau voor bioscooppersoneel, hetwelk ook in ander opzicht het bedrijf groote voordeelen kan bieden. 35

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 35