Of en in hoeverre zulk een bureau in overeenstemming is te brengen met het in het verslagjaar door de Staten-Generaal goed gekeurde wetsontwerp tot wettelijke regeling van de Arbeidsbe middeling, wordt thans nader door het secretariaat bekeken. Hoe 't ook zij, uit vorenstaande mededeelingen kan worden afgeleid, dat het Hoofdbestuur in het afgeloopen jaar een complex van maatregelen in voorbereiding heeft genomen, welke zonder twijfel tot oplossing van verschillende bedrijfstechnische vraag stukken en gevoeglijk tot het genezen van het euvel der filmbe- schadiging zullen kunnen leiden. Laat ons althans hopen, dat het Hoofdbestuur thans niet te veel door andere zaken zal worden bezig gehouden, opdat de hier boven in het licht gestelde oplossing in 1931 haar beslag zal kun nen krijgen. Geluidsfilms» De nieuwe Bondsvoorwaarden, welke in verband daarmede ont worpen worden, zullen uiteraard ook bepalingen betreffende den Verhuur en Huur van Geluidsfilms, welke in het huidige Bonds contract nog ontbreken, moeten bevatten. Weliswaar hebben verschillende filmverhuurders, in den regel in opdracht van de buitenlandsche firma's, die zij hier te lande ver tegenwoordigen, een aantal voorschriften in de z.g. „geluidsfilm contracten" opgenomen, maar van de noodzakelijke uniformiteit op dat gebied is tot nu toe geen sprake. Vandaar dat, nu ten aanzien van de exploitatie van geluids films eenige ervaring is opgedaan, eene uniforme regeling met betrekking tot verschillende bijzonderheden in den verhuur en huur van geluidsfilms getroffen behoort te worden. Het spreekt vanzelf, dat bij het ontwerpen hiervan met de belan gen van de beide in den Bond vereenigde groepen nauwgezet reke ning zal worden gehouden, zoodat de eind-beslissing op de Alge- meene Vergadering inzake het concept-Bondsvoorwaarden in de beste harmonie zal kunnen worden genomen. Smalfilms* Een bedrijfstechnische kwestie, die in het afgeloopen jaar ook beslag op den tijd van het Hoofdbestuur heeft gelegd, is de toene ming van het in omloop brengen van smalfilms. Over de vraag op welke wijze het keuringsrecht voor smalle films, waarvan ook reeds normale films in omloop zijn, berekend moet worden is de Huishoudelijke Commissie der Filmkeuring reeds in onderhandeling met het Hoofdbestuur getreden en verwacht mag 36

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 36