37 worden, dat hieromtrent spoedig een bevredigende oplossing zal worden gevonden. Een grootere moeilijkheid voor het bedrijf ligt echter hierin, dat, zooals het Hoofdbestuur uit ingewonnen inlichtingen is gebleken, op zijn minst één producer in Amerika en waarschijnlijk nog meer buitenlandsche filmfabrikanten zich het recht voorbehouden, de vertooningsrechten van de smalfilms, ongeacht of hiervan met den zelfden inhoud normale films in omloop zijn, over te dragen aan anderen dan die, welke de normale films hier te lande uitbrengen. Hierdoor kan in de toekomst de mogelijkheid ontstaan en eenige van dergelijke gevallen, zij het tot nu toe van onbeteekenen- den aard, hebben zich reeds voorgedaan dat een bioscoop-exploi tant in ernstige mate wordt benadeeld, doordat van een door hem ter vertooning gebrachte normale film terzelfder tijd in een andere gelegenheid ter plaatse een smalle film vertoond wordt. Tegen dergelijke ongerechtigheden dienen de leden door den Bond beschermd te worden en op dezen grond heeft het Hoofd bestuur overwogen om in het ontwerp-Bondsvoorwaarden ook eene bepaling voor te stellen, welke de hiervoor geschetste mogelijkheid uitsluit. ORGANISATORISCHE AANGELEGENHEDEN. Toen op 14 April 1930 het Koninklijk Besluit in Staatsblad No. 36 verscheen, waarbij de in het jaar 1929 aangebrachte wijzigingen der Statuten zijn 'goedgekeurd, had het Hoofdbestuur al weer andere veranderingen in de Statuten in studie. Noodzakelijke Statutenwijzigingen. Twee oogenschijnlijk weinig beteekenendej kwesties dienden n.1. in de Statuten nader geregeld te worden. Wat de eerste kwestie aanbelangt, was er reeds meermalen over geklaagd, dat de bepaling in art. 48 der Statuten, volgens welke hooger beroep van door de „Commissie van Geschillen" gewezen beslissingen aanhangig gemaakt moeten worden binnen veertien dagen na den dag der in den eersten aanleg genomen beslissing, onbillijk werkt ingeval de in beroep komende partij de beslissing van de „Commissie van Geschillen" eerst na acht of meer dagen, nadat deze is genomen, heeft ontvangen. Dit kan gebeuren en bij meermalen voorgekomen overlading van werkzaamheden op het secretariaat is dit ook wel eens geschied, zonder dat de Secretaris der Geschillen-Commissie in de hem

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 37