en sommigen hunner zelfs dreigden met schorsing der bioscoop vergunning in gevallen, dat de keuringskaarten niet gestempeld waren, Ware de gebruikelijke weg gevolgd, en het bedrijf dus vooraf gekend voordat de circulaire het kantoor der C. C. had ver laten, dan zou de Bond hebben kunnen zorgen, dat op een bepaald tijdstip geen ongestempelde keuringskaarten in omloop waren. Op 28 November werd op uitnoodiging van den Minister van Arbeid eene conferentie op het Departement gehouden met ver tegenwoordigers van den Bioscoop-Bond en H.O.R.E.C.A.F, waarbij de Bond vertegenwoordigd was door de heeren D. Ham burger J r., H. Ehrlich en A. de Hoop. De besprekingen, welke liepen over de vraag of de werkloosheid onder de Nederlandsche musici te wijten was aan het op groote schaal arrangeeren van buitenlandsche musici hier te lande, werd ingeleid door den Minister, mr. T. J. Verschuur, die later vervangen werd door den Directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, dr. F o 1 m e r, die aan het eind van het aangename onderhoud om gegevens over de situatie met betrekking tot de in de bioscopen werkende musici vroeg. De positie der bioscoopmusici. Uit deze gegevens, die den heer Folmer verleend zijn, blijkt, dat op 31 December 1930 in alle Nederlandsche bioscopen, ten getale van 329, waarin begrepen de reizende bioscopen en een aantal, waar slechts af en toe (10 a 15 filmvertooningen per jaar) gegeven worden, werkzaam waren 599 musici, waarvan in het geheel 20 buitenlanders, onder wie de meesten afkomstig uit België, die in Limburgsche en Brabantsche grensgemeenten reeds vele jaren in betrekking zijn. Daar op 1 Juli 1928, toen er nog geen geluidsfilms in omloop waren, het aantal in de bioscopen werkzaam zijnde musici circa 900 bedroeg, blijkt dus dat sindsdien het aantal musici met een derde verminderd is. Het Bestuur van den Nederlandschen Toonkunstenaarsbond had op 13 Januari ten kantore van den Bioscoop-Bond een onderhoud met het Dagelijksch Bestuur, waarbij de vertegenwoordigers van de georganiseerde musici aandrongen op het tot stand brengen 45

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 45