Over dezelfde onderwerpen, alsmede over de verdwijning van de G.E.M.A. van het Buma-repertoire heeft het Dagelijksch Bestuur eenige conferenties gehouden met directie en bestuursleden van het Bureau voor Muziek-Auteursrecht (Buma) op 27 Mei en op 3 November. Op 29 September heeft het Dagelijksch Bestuur een onderhoud gehad met het Bestuur van den Bond van Auteursrechtbetalenden, eveneens over het aanhangige wetsontwerp tot wijziging der Auteurswet. Besprekingen met de Nederlandsche Artisten-Organisatie* Op 29 April heeft het Dagelijksch Bestuur een onderhoud ge voerd met het Bestuur der Nederlandsche Artistenorganisatie, ter bespreking van de door deze organisatie op touw gezette actie in zake het agentenstelsel. Hoewel afgesproken was dat de actie, die buiten voorkennis van den Bond is begonnen, niet zou worden uitgebreid, werd in strijd met deze afspraak een boycot aangekondigd ten opzichte van ver schillende theateragenten. Het Hoofdbestuur gaf de Nederlandsche Artistenorganisatie te kennen, dat er z.i. voor het inzetten dier actie geen enkele redelijke grond bestond, daar het toen vrij zeker was, dat het ontwerp-arbeidsbemiddelingswet, waarin aan de bestaande arbeidsbemiddeling een wettelijke grondslag is gegeven, nog vóór het zomerreces door de Tweede Kamer behandeld zou worden. Tevens liet het Hoofdbestuur uitkomen, dat het wenschte al zijn rechten voor te behouden om de Ned. Artistenorganisatie aanspra kelijk te stellen voor schaden, welke de leden van den Bond ten gevolge van deze actie mochten lijden. Op 17 Juni werd over dit onderwerp nogmaals eene bespreking met het Bestuur der Nederlandsche Artistenorganisatie gevoerd, waarna het conflict met de theateragenten, ingaande 3 Juli werd opgeheven. Conferenties met de R* K* Filmcentrale» Met het Bestuur der Katholieke Filmcentrale werden conferenties gehouden op 6 Februari, 9 Juli, 25 September en 30 December, cember. De besprekingen hadden betrekking op de keuring, de leef tijdsgrensverordeningen en de continueering van het „Haagsche accoord". 48

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 48