delingen met het Hoofdbestuur gaande, welke naar wij hopen spoedig tot resultaten zullen leiden. Filmbeschadiging. Een der voornaamste zaken waaraan het Bestuur onzer Afdee- ling zijn aandacht schonk, was zeer zeker het vraagstuk der film- beschadiging. De beschadiging van films heeft in den laatsten tijd een zoodanigen omvang aangenomen, dat het voor het geheele bioscoopbedrijf van het grootste belang is geworden, zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen om dit euvel tot de kleinst mogelijke proporties terug te brengen. Ons Bestuur begon met een advertentie in het „Nieuw Weekblad voor de Cinematographie" te plaatsen, waarbij het een ieder, die iets belangrijks in verband met de filmbeschadiging wist mede te deelen, verzocht het hiermede schriftelijk in kennis te stellen. Het resultaat van deze annonce was niet in overeenstemming met den ernst van dit vraagstuk. In een speciaal voor dit vraagstuk op 20 December uitgeschreven ledenvergadering werd de correspondentie, welke naar aanleiding van bovenbedoelde advertentie was binnengekomen, behandeld. Hierna werd door verschillende leden der Afdeeling hun denk beelden omtrent een oplossing van deze moeilijke zaak te berde gebracht. Tenslotte werd besloten bij het Hoofdbestuur aan te dringen op het zoo spoedig mogelijk in het leven roepen van een behoorlijke vakopleiding voor operateurs en daar een dergelijke vakopleiding eerst na eenigen tij-d resultaten kan opleveren, op het onmiddellijk aanstellen van Bondswege van een deskundige, om de bestaande cabines en apparaten, zoowel in de theaters, bij de filmverhuurders, als bij de filmkeuring, geregeld te controleeren. Bovendien zullen door den Bond voorschriften moeten worden verstrekt aan de tegenwoordige operateurs voor het behandelen van films en apparaten. In bovengenoemde vergadering hebben de leden van de Be drij f safdeeling Filmverhuurders zich tevens bereid verklaard, zich voor de bestrijding der filmbeschadiging, indien noodig, finantieele offers te getroosten. Roode kaarten en leveringsverboden. Het aantal roode kaarten dat door onze leden moest worden aangevraagd, is ook dit jaar helaas weer aanzienlijk gestegen. Onderstaande staat van aangevraagde roode kaarten van het begin onzer Afdeeling af tot op heden, toont op duidelijke wijze het 82

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 73