dertien Bestuursvergaderingen, t.w. op 22 Januari, 31 Januari, 17 Februari, 10 Maart, 15 Maart, 21 Maart, 31 Maart, 20 Mei, 26 Mei, 27 October, 10 November. 22 November, 20 December; zeven gecombineerde vergaderingen met het Hoofdbestuur, t.w. op 20 Januari, 22 Januari, 6 Februari, 17 Februari, 27 October, 3 November en 15 December; en vier ledenvergaderingen, t.w. op 15 Februari, 17 Februari, 29 November en 20 December. Met vreugde meenen wij te moeten constateeren, dat onze ver houding tot het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop Bond, alsook tot de Afdeelingen van den Bond, van den meest aan- genamen aard is geweest. Tenslotte past ons een woord van hartelijken dank aan die leden, welke zich voor de Bedrijfsafdeeling verdienstelijk hebben gemaakt en niet herkozen werden. De heer van Biene zag zich, na vijf jaar den voorzittershamer te hebben gehanteerd, genoodzaakt te bedanken, daar hij wegens drukke werkzaamheden in zijn zaak, veroorzaakt door de veran derde omstandigheden in het filmbedrijf, meende niet voldoenden tijd voor een Bestuursfunctie in den Bond beschikbaar te hebben. Dat wij den heer van Biene noode hebben zien gaan, behoeft hier zeker niet te worden betoogd en wij achten ons gelukkig, dat de heer van Biene zich niet geheel uit het organisatieleven heeft teruggetrokken, doch dat wij hem hebben kunnen bewegen zitting te nemen als een onzer vertegenwoordigers in de .Commissie van Geschillen". Den heer Strengholt, die ruim een jaar van ons Bestuur deel uit maakte, heeft het Bestuur in dien tijd leeren waardeeren als een ijverig en verdienstelijk medelid. Het speet ons genoemden heer, door het vertrek naar het buiten land, als mede-bestuurslid en als lid-filmverhuurder van de Com missie van Geschillen" te moeten missen. Het Bestuur acht zich gelukkig in dit jaarverslag te kunnen mededeelen, dat bijna geen leden wegens overtreding van leverings verboden ter verantwoording behoefden te worden geroepen. J. L. PAERL Secretaris. AMSTERDAM, Februari 1931. 85

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 76